Dźwięk nie działa

Witam!

Od dłuższego czasu nie działa mi dzwięk ;(

Pewnego dnia znalazłem na dysku jakis instalator i go otworzyłem i wtedy on odinstalował mi dźwięk i cos zainstalował-odrazu po uruchomieniu, bez zgody!

Ten instalator był od jakiejś karty dźwiękowej.

Moja karta jaka windows wykrywa to:

C-Media AC97 audio device

Mam windows 98

Co mam zrobić? Skąd ściagnąc sterowniki (to co zainstalowałem nie działa)?

Bede wdzieczny za pomoc!

A dokładnie to, karta zintegrowana na płycie głównej - podaj dokładnie jej typ.

czy

PCI/ISA - podaj typ.

Sterowniki do karty powinny być na płycie CD do płyty głównej lub do urządzenia.

Dokumenty kompa lub odczytaj bezpośrednio z urządzenia.

Karta jest zintegrowana, i chyba ISA (nie ejstem pewnien)

Mam płytę z asrocka

wargo , napisz, jaki jest dokładny model Twojej płyty głównej. Jeżeli nie wiesz, to sprawdzisz to programem EVEREST.

Otwórz program, ikonka Komputer, ikonka Podsumowanie i odczytaj nazwę i model z pozycji: Nazwa płyty głównej.

a nie możesz tych “nowych” zainstalowanych plików odinstalować ? potem wgrasz ponownie swoje stare, dobre

oprogramowanie do karty dzwiękowej i wszystko powinno :o działać!

Czesc, zainstalowano mi Windows’a XP ii niestety nie dziala mi dzwiek… CZY ktos moglby mi pomoc? Moja karta graficzna jest zintegrowana K7S5A, instalowaBam juz sterowniki i wyskakuje mi jakis blad :frowning: PROSZE o pomoc!! DZIEKUJE!!

Meeeri , czy ten Windows XP ma zainstalowany dodatek SP2 pytam bo znajdują się dam dodatkowe sterowniki o ile masz oryginalny system. Przedstaw treść błędu. :slight_smile:

Wargo , udaj się na stronę Komputer Świata do działu download, sterowniki, karty dźwiękowe. Jest tam pełno do zintegrowanych kart AC97

Nazwa płyty: ASRockK7S41GX

Multimedia:

Karta dzwiekowa:

SiS 7012 Audio Device

wargo , pobierz i zainstaluj ten sterownik.

Najpierw jednak odinstaluj sterownik, który instalowałeś wcześniej (o którym pisałeś w swoim pierwszym poście) (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy).

Może powiedzcie jak po kolei to zrobić bo mi nie działa nadal.

Czt mam mieć podłączone głośniki? Czy mam też cos robić w menadrzeże urządzeń?

Witaj

Zastanawiam się czy nadal używasz Windows 98 a może uległeś modzie i zainstalowałeś Windows XP czy też Vistę. Jak można nie mieć dzwięku w komputerze przez dwa miesiące. Głośniki muszą być włączone. Chciałbym, abyś opisał co zrobiłeś w sprawie inslacji sterowników do karty dźwiękowej. Bez tych informacji będę błądził. Proszę o zrzut ekranowy menadżera urządzeń z rozwiniętą gałęzią kontrolery dźwięku i gier.

Mam nadal 98.

Mój menadżer:

622d4377a618402bm.jpg

-Czy ma znaczenie to że mam 2 stronne gniazdko (usb i karta) i mam podlączone do tego obok usb?

-Regulacja głośnosci nie działa.