Dźwięk po WIFI Direct

Witam!
Mam amplituner Yamaha model R-N402D, który posiada obsługę WIFI Direct. Zastanawia mnie: do czego można to wykorzystać? Można puścić dźwięk np. z kompa przy użyciu tego standardu, a jeśli tak, to jak to skonfigurować?? Wiem, że można za pomocą WIFI Directa wysyłać obraz z laptopa na TV - a jakby tak wysłać dźwięk z kompa na amplituner??
Posiadam jeszcze kartę WIFI na USB od TP-Linka - model TL-WN722N.

Powinno się udać z usługą AirPlay®

No dobrze, a z Androida też można? Mój smartfon to Sony Xperia M5 z Androidem 6.0

Na Androidzie należy wybrać plik , kliknąć Udostępnianie i wybrać WiFi Direct

OK, ale AirPlay’a jako takiego to Andek nie obsługuje?

Nie wiem czy są darmowe appki do AirPlay na Android.


Ale ja spróbowałbym na WiFi Direct mimo to

No ok.
Zauważyłem jeszcze dość dla mnie zaskakującą rzecz, a mianowicie w sieciach WIFI - poza moją siecią “Dawid”, widnieje jeszcze sieć, którą prawdopodobnie rozgłasza amplituner. Tylko po co? Po podłączeniu się do niej (bez hasła), nie mam, ani internetu, ani nic. Po co jest ta sieć? Nazywa siuę ona “R-N402D-P9ED4E”.

Jest to SSID rozgłaszany dla urządzeń, które można podłączyć bezprzewodowo bezpośrednio do Amplitunera, tzn. nie przez sieć WiFi do której jest podłączony, to są dwie różne sieci.
Przydatna rzecz, gdy nie masz sieci wewnętrznej a chcesz przesyłać cokolwiek do Amplitunera.
Powinno się zahasłować według instrukcji, którą mam nadzieję posiadasz.

To jest do połączeń typu adhoc. Bezpośrednich z pominięciem jakiś routerów. Tak samo ma np. chromecast. Można tego użyć do zdalnego sterowania danym urządzeniem… coś jak za pomocą pilota ir.