Dzwiek podczas startu kompa

kiedy włączam kompa z głosniczka wydobywa sie krotki sygnal dzwiekowy.

Jak go wylaczyc.

Pozdrawiam :smiley:

W panelu sterowania otwórz “Dźwięki i urządzenia audio”, kliknij na zakładkę “Dźwięki”. Tam możesz skonfigurować, jaki dźwięk przyporządkowany jest, do danej czynności. Najlepiej wyłącz zbędne dźwięki, to przyspieszy ładowanie systemu i inne operacje. Zostaw tylko te “alarmowe”.

Chyba nie o te dźwięki mu chodzi :wink: O “dźwięki z obudowy”… Lepiej to zostaw, bo kiedyś może będziesz miał problem ze sprzętem to nie będziesz wiedzał nawet z czym… :stuck_out_tongue:

"Systemowe głośniki są już praktycznie nieużywane. Trzeba mieć niezłego farta, by spotkać maszynę, której jedynym źródłem dźwięku było popularne’ bzykadło’. Aby głośnik nie dręczył nas swoimi piknięciami powinniśmy go wyłączyć.

Aby to zrobić, należy uruchomić Edytor rejestru (Start --> Uruchom --> regedit.exe), przejść do klucza HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Sound i następująco ustawić (lub dopisać w razie potrzeby) występujące tam opcje:

“Beep”=“no”

“ExtendedSounds”=“no”

Po restarcie nasz głośniczek będzie milczał."

tekst z http://www.megapliki.pl/tipss-58-wylacz … utera.html

Można też po prostu odpiąć go od płyty głównej i odłożyć grzecznie do szufladki. :smiley:

Wyłączanie sygalizacji dźwiękowej podczas uruchomienia nie jest najlepszym rozwiązaniem. Co prawda na co dzień słyszymy charakterystyczne “piknięcie” przy każdym uruchomieniu komputera ale sygnalizacja ta może być bardzo pomocna przy diagnostyce błędów, “rozruchowych” jeśli takowe się pojawią. BIOS, przeprowadzając startową procedurę POST kumunikuje konkretną sekwencją dźwięków rodzaj błędu jaki napotkał. Ułatwia to znacznie “diagnostykę” błędu i usunięcie jego przyczyny.

poprostu wejc to biosu

no i co w tym biosie mam zrobic

Złączono Posty : 02.02.2007 (Pią) 9:32

to z tym wpisem do rejestru to nie dziala sa jeszcze jakies inne sposoby

:wink: