Dźwięk przeskakuje i się zacina (X-FI)

Witam niezależnie czy słucham muzyki na Integrze (ALC883) czy na nowo kupionej X-FI dźwięk lekko przeskakuje i ma tendencję do lagowania jak dawniej w grach przez internet :slight_smile: (na starym relateku jakby ten problem był mniej zauważalny, ale na XF-i ta jakość…)

Problem jest zminimalizowany np w screamer radio bardziej doskwiera np w AIMP’ie czy innym odtwarzaczu… Gry tego problemu raczej nie mają. Problem nasila się im dłużej chodzi komputer (jakiś bufor się zapycha ?!) Na świeżo uruchomionym systemie jest całkiem dobrze ale wystarczy że włączę np grę wyjdę z niej i już problem…

Czasem kiedy działa wiele aplikacji w tle problem się nasila… Jakby to wina małej ilości ramu czy procesora słabego, no ale nie dajmy popaść w paranoję do zwykłego korzystania z OS trzeba 4 rdzeni i 4 giga ramu ?!

Sterowniki wszystkie najnowsze ze stron producentów dodatkowo PAX MASTER Suite V1.70 dla X-fi, (Tryb 24Bit 48KHz, zmiana na niższe parametry nic nie daje…) Integra w biosie off… Pomogło trochę z defragmentowanie dysku ale jak dłużnej system działa to nadal lipa…

Atlhlon X2 2,9GHz 2Gb 800Mhz Segate 500Gb SATA II; os: Seven x64

Człowieku jak sie nie pieprzłeś przy pisaniu configu to brakuje ci ramu przy x64 No musi być te 4 Giga inaczej nie pojedzie jak sam napisałeś grasz więc tym bardziej.

Nie lubie AMD Ale ten jest w miare przyzwoity więc to nie on stawiam na ram a właściwie jego brak

Następny RAMocholik.

Może po prostu masz za dużo programów uruchomionych.

Wejdź w msconfig i powyłączaj wszystkie niepotrzebne programy z autostartu.

też to zrobiłem, włączyłem stary wygląd systemu (ten z 98) wyłączyłem większość zbędnych usług, procesy ograniczone do minimum już nie wiem co robić…

Wyzywajcie mnie jak chcecie ale ja ci mówie że 1 giga to minimum co dokupić musisz lub przejśc na 32 Bity

@MariuszListecki moim zdaniem ma rację.

Masz za mało RAM-u :frowning:

Dodatkowo sprawdzaj wymagania sprzętowe gier.

  • no to ja jestem największy :

17271219893382575485.jpg

Windows XP Professional - brak problemów :slight_smile:

Ludzie nie mam problemu z grami gra mi się świetnie we wszystkie gry odtwarzacze audio mi szwankują i nie wiem co robić…

Znając życie to magiczny reinstal pomoże tylko nie chce mi się wszystkiego od nowa stawiać…

Jakimi programami czyścisz komputer ?

Jak widać mam płytę GIGABYTE oraz dokładnie tą samą kartę dźwiękową Realtek ALC883 i nie mam żadnych problemów.

Sprawdzałeś ponownie “integrę” oraz zmianę sterowników i kodeków ?

Najpierw sprawdź czyszczenie komputera np. CCleanerem oraz inne kodeki.

Możesz jeszcze sprawdzić wyłączenie Aero - żre :wink:

system jest czysty w 100% począwszy od ccleaner po odkurzacz jv16 power tool zbędne wpisy rejestru autostart zbędne usługi programy defragmentacja brak aero i wszystkich wodortrysków… jak by nie było zyje tropszkę na tym świecie i różne rzeczy już robiłem…

Może to jeszcze kogoś naprowadzi jak uruchomię komputer i nie robię nic oprócz słuchania muzyki to nic się nie dzieje niezależnie w jakim programie i jak długi czas… dopiero dodatkowe zadania zostawiają jakieś śmieci ale gdzie nie wiem JESZCZE ale jak do tego dojdę to na pewno zamieszczę małe HOW TO…

XMan płytę mamy taką samą nawet…

Mam pewne doświadczenie - jeżeli występują problemy z dźwiękiem to mogą być nawet wirusy :frowning:

Sprawdź :wink:

Jakie masz kodeki ?

Zainstalowałem koledze na nowym laptopie z Windows 7 /podobny procesor oraz pamięć/ K-Lite Codec Pack 64-bit 4.5.0

  • nie przychodzi z reklamacją przez pół roku :slight_smile:

Pozdrawiam.

A Ram taki drogi że naprawdę masz problem Mam jeszcze taką propozycje jeżeli to wina ramu To może mały programik do czyszczenia ramu w czasie rzeczywistym tak obstawia ze 2 Giga zostaje jakieś 512 -768 ramu więc to mało znając skłonności 7 do rozkładania się

program-czyszczenia-ramu-t23925.html

Ja też uważam że jak na ten system w tej wersji to trochę mało tu ramy, to absolutne minimum: http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … quirements

Jeśli do tego masz dużo programów pootwieranych to nie dziw się że masz takie efekty.

Ale to tylko jedna strona medalu, druga sprawa to kiepskie kodeki, mułowaty odtwarzacz, brak odpowiednich sterowników oraz wirusy również mogą powodować zwiększone użycie ramu/procesora i w efekcie takie przycinki.

Co do kodeków to jedną z najlepszych paczek jest K-Lite Mega (64 bitowa jeśli masz system 64-bit) bo nie zrzuca ona wszystkiego co się da na mułowatego ffdshow ale zawiera też odpowiednie lżejsze dedykowane kodeki.

Drodzy państwo uwielbiam te wszystkie teorie spiskowe :slight_smile:

Wymiana kodeków na K-Lite Mega x64 pomogła i nie ma już żadnych problemów…

Wcześniej miałem zainstalowaną jakąś paczkę z DP dedykowaną dla sevena specjalnie…

(Bardzo mi się nie chciało wierzyć że to przez hardware… Ram i tak muszę kupić bo zamierzam grać np w wiedźmina II i crysisa ale to jeszcze nie teraz)

Pozdrawiam wszystkich pomagających mi :slight_smile:

Do tego zestawu doinstaluj sobie jeszcze Real Alternative (jeśli go nie instalowałeś osobno) bo z tego co wiem to od jakiegoś czasu nie ma go już nawet w paczce mega a bez niego nie pójdą ci pliki rmvb.

panowie, a tak offtopicznie (mam nadzieję, że mi moderatorzy wybaczą); ale- po co dodatkowe kodeki? przeciez vlc wszystko odtwarza… (tak, wiem, byc może to pytanie jest głupie, ale nowy w windowsie jestem)