Dźwięk przestał działać.Oprogramowanie zainstalowane dobrze

(Matii07) #1

sterowniki mam zainstalowane w menadżerze urządzeń żadnych znaków zapytania.. a tu pewnego razu nagle przestał działać mi głos.. :! zrobiłem reinstalkę systemu dalej to samo.. to samo gdy podłączę sluchawki to i tak trzeba natężyć słuch żeby coś usłyszeć.. proszę o pomoc...

(Seba86mu) #2

Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę głośniczka na pasku Tray. Sprawdź, czy wszystkie suwaki ustawione są maksymalnie do góry (szczególnie Regulacja głośności i Wave).

Poruszaj wtyczką głośników/słuchawek w gnieździe karty dźwiękowej. Może coś nie styka.

(Matii07) #3

wszystkie są na maxa.. z wtyczką też juz probowalem..

(Seba86mu) #4

matii07 , czy przed zainstalowaniem sterowników do karty dźwiękowej zainstalowałeś najpierw sterowniki do chipsetu płyty głównej ?

(Matii07) #5

źle mnie zrozumiales

dzwiek normalnie działał i nagle po kilku miesiacach padł.. wiec myslalem ze moze potrzebny format wiec przeinstalowalem.

(Seba86mu) #6

Twoja karta dźwiękowa jest zintegrowana z płytą główną ?

Podłączałeś może głośniki, bądź słuchawki przy załączonym komputerze ? Wystarczy niewielki potencjał (wyładowanie elektrostatyczne) przy podłączaniu głośników/słuchawek, by trwale uszkodzić kartę dźwiękową.

(Matii07) #7

Tak jest zintegrowana.

(Agatonster) #8

matii07 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gifprzy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(popula) #9

matii07 sprawdź w Usługach, czy Windows Audio jest uruchomiony (tryb automatyczny)

(Matii07) #10

Tak jest uruchomiony...

(popula) #11

Jaki to OS? Jeżeli XP, to czy z SP2?

(Matii07) #12

XP z SP2

(popula) #13

Wklej do notatnika w całości:

Plik--> Zapisz jako--> zmień nazwę na *.reg--> Zapisz jako typ: Wszystkie pliki--> Zapisz. Tak utworzony plik wprowadź do rejestru przez dwuklik.Restart kompa.

(Matii07) #14

Właśnie nie mogę zapisać. Wszystko zrobiłem zgodnie z poleceniami a gdy klikam na zapisz to nie chce się zapisać ?!

(Seba86mu) #15

matii07 , zamiast " *" wpisz obojętnie jaką nazwę, np.: lolek.reg :wink:

(Matii07) #16

dalej to samo :frowning: :frowning:

(popula) #17

Rozglądaj się za nowa kartą dźwiękową [-o<

(Matii07) #18

omg ;(

a mógłbyś mi doradzić jaką kartę najlepiej kupić ? czy to musi byc specjalna , która będzie pasować pod płytę główną ?

(popula) #19

Kup kartę firmy Creative. Wszystko zależy od tego, ile chcesz wydać :-D. Zobacz--> TU

(Matii07) #20

Dobrą i tanią :smiley: