Dźwięk przestał działać.Oprogramowanie zainstalowane dobrze

sterowniki mam zainstalowane w menadżerze urządzeń żadnych znaków zapytania… a tu pewnego razu nagle przestał działać mi głos… :! zrobiłem reinstalkę systemu dalej to samo… to samo gdy podłączę sluchawki to i tak trzeba natężyć słuch żeby coś usłyszeć… proszę o pomoc…

Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę głośniczka na pasku Tray. Sprawdź, czy wszystkie suwaki ustawione są maksymalnie do góry (szczególnie Regulacja głośności i Wave).

Poruszaj wtyczką głośników/słuchawek w gnieździe karty dźwiękowej. Może coś nie styka.

wszystkie są na maxa… z wtyczką też juz probowalem…

matii07 , czy przed zainstalowaniem sterowników do karty dźwiękowej zainstalowałeś najpierw sterowniki do chipsetu płyty głównej ?

źle mnie zrozumiales

dzwiek normalnie działał i nagle po kilku miesiacach padł… wiec myslalem ze moze potrzebny format wiec przeinstalowalem.

Twoja karta dźwiękowa jest zintegrowana z płytą główną ?

Podłączałeś może głośniki, bądź słuchawki przy załączonym komputerze ? Wystarczy niewielki potencjał (wyładowanie elektrostatyczne) przy podłączaniu głośników/słuchawek, by trwale uszkodzić kartę dźwiękową.

Tak jest zintegrowana.

matii07 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

matii07 sprawdź w Usługach, czy Windows Audio jest uruchomiony (tryb automatyczny)

Tak jest uruchomiony…

Jaki to OS? Jeżeli XP, to czy z SP2?

XP z SP2

Wklej do notatnika w całości:

Plik–> Zapisz jako–> zmień nazwę na *.reg–> Zapisz jako typ: Wszystkie pliki–> Zapisz. Tak utworzony plik wprowadź do rejestru przez dwuklik.Restart kompa.

Właśnie nie mogę zapisać. Wszystko zrobiłem zgodnie z poleceniami a gdy klikam na zapisz to nie chce się zapisać ?!

matii07 , zamiast " *" wpisz obojętnie jaką nazwę, np.: lolek.reg :wink:

dalej to samo :frowning: :frowning:

Rozglądaj się za nowa kartą dźwiękową ![-o<

omg ;(

a mógłbyś mi doradzić jaką kartę najlepiej kupić ? czy to musi byc specjalna , która będzie pasować pod płytę główną ?

Kup kartę firmy Creative. Wszystko zależy od tego, ile chcesz wydać :-D. Zobacz–> TU

Dobrą i tanią :smiley: