Dźwięk przestrzenny w słuchawkach- jak włączyć?

Witam, jak włączyć dźwięk przestrzenny w słuchawkach? W sterownikach jest taka opcja ale nie ma żadnej różnicy, czy jest jakiś program który pozwala na wymuszenie takiego dźwięku? Czy tylko wymiana karty dźwiękowej może pomóc?

Jaką masz dźwiękówke?? Żeby był w słuchawkach dźwięk przestrzenny to muszą być specjalne słuchawki, podobno mają po 1 stronie 5 głośniczków(kiedyś w telewizji widziałem) i tyle samo po drugiej stronie.

sk91 , a czy słuchawki obsługują dźwięk przestrzenny?

Słuchawki:

http://www.komputronik.pl/Sluchawki/Cre … ,id,46733/

Karta:

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/khedro … st_552.jpg

CHodzi mi po prostu o sztuczny, wymuszony dźwięk przestrzenny ja w TV LCD, na mojej starej karcie dźwiękowej w starym kompie miałem coś takiego “C-Media” czy jakoś tak i można było tam ustawić sztuczny dźwięk 3D. W mojej obecnej mogę wybrać tylko środowisko "pokój, hol itp, ale to daje tylko takie ehco, a wtedy mogłem ustawić sztuczny dźwięk przestrzenny i nie było żadnego echa tylko dźwięk wydobywał się tak jakby z głębi… da się to jakiś zrobić?

Próbowałeś poprostu przez narzędzie systemowe ?? prawym na głośnik zaawansowane ustawienia i tam 3D na full ja tak imituje i owszem w ustawieniach ustawiam na 5.1 że są :slight_smile: Słuchawki a jak też Creative (Headset HS-900)

Płytka główna to Asus z serii Maximus czy Formuła? (mam!)

Możesz mnie pokierować krok po kroku bo coś nie za bardzo widzę różnice w tym co ustawiłem.

A niedoczytałem bo mam taką samą kartę do swojej płytki głównej :slight_smile:

Creative :rulez:

No już tłumaczę,

kilk dwa razy na głośnik

wybierasz opcje potem właściwości następnie 3D Depth (tak samo na Viście ale niesądze żebyś z niej korzystał do grania :-)) przesuwasz suwak do góry i porównujesz na włączonej nutce albo na filmie (lepiej)…

Sofcik jaki masz do karty dzwiękowej??