Dźwięk przestrzenny w słuchawkach- jak włączyć?


(Sk91) #1

Witam, jak włączyć dźwięk przestrzenny w słuchawkach? W sterownikach jest taka opcja ale nie ma żadnej różnicy, czy jest jakiś program który pozwala na wymuszenie takiego dźwięku? Czy tylko wymiana karty dźwiękowej może pomóc?


(adam749) #2

Jaką masz dźwiękówke?? Żeby był w słuchawkach dźwięk przestrzenny to muszą być specjalne słuchawki, podobno mają po 1 stronie 5 głośniczków(kiedyś w telewizji widziałem) i tyle samo po drugiej stronie.


(Łukasz14) #3

sk91 , a czy słuchawki obsługują dźwięk przestrzenny?


(Sk91) #4

Słuchawki:

http://www.komputronik.pl/Sluchawki/Cre ... ,id,46733/

Karta:

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/khedro ... st_552.jpg

CHodzi mi po prostu o sztuczny, wymuszony dźwięk przestrzenny ja w TV LCD, na mojej starej karcie dźwiękowej w starym kompie miałem coś takiego "C-Media" czy jakoś tak i można było tam ustawić sztuczny dźwięk 3D. W mojej obecnej mogę wybrać tylko środowisko "pokój, hol itp, ale to daje tylko takie ehco, a wtedy mogłem ustawić sztuczny dźwięk przestrzenny i nie było żadnego echa tylko dźwięk wydobywał się tak jakby z głębi... da się to jakiś zrobić?


(system) #5

Próbowałeś poprostu przez narzędzie systemowe ?? prawym na głośnik zaawansowane ustawienia i tam 3D na full ja tak imituje i owszem w ustawieniach ustawiam na 5.1 że są :slight_smile: Słuchawki a jak też Creative (Headset HS-900)

Płytka główna to Asus z serii Maximus czy Formuła? (mam!)


(Sk91) #6

Możesz mnie pokierować krok po kroku bo coś nie za bardzo widzę różnice w tym co ustawiłem.


(system) #7

A niedoczytałem bo mam taką samą kartę do swojej płytki głównej :slight_smile:

Creative :rulez:

No już tłumaczę,

kilk dwa razy na głośnik

wybierasz opcje potem właściwości następnie 3D Depth (tak samo na Viście ale niesądze żebyś z niej korzystał do grania :-)) przesuwasz suwak do góry i porównujesz na włączonej nutce albo na filmie (lepiej)...

Sofcik jaki masz do karty dzwiękowej??