Dźwięk przestrzenny w sterownikach dla SB Live! 5.1

Dzień dobry!

Sprawiłem sobie wczoraj słuchawki Icemat Siberia. Chciałem wypróbować jak wygląda w nich dźwięk przestrzenny. Mam kartę dźwiękową Sound Blaster Live! 5.1 i głośniki Desktop Theater DT2200. Do tej pory używałem sterowników stąd. Grały tylko dwa głośniki i “centrum”, myślałem, że głośniki są uszkodzone. Ale przy teście w sterownikach, po podłączeniu słuchawek również słuchawki odzywały się tylko przy sprawdzaniu dwóch tylnych głośników(nie wiem czy jasno się wyraziłem - w sterownikach jest test, który ma sprawdzić czy wszystkie głośniki działają - Pani mówi “left speaker”, “right speaker” etc. :stuck_out_tongue: - słychać jej głos tylko przy tylnych głośnikach zarówno przy podłączonych głośnikach, jak i słuchawek; po ustawieniu “słuchawek” w ogóle nic nie słychać ).

Ściągnąłem więc sterowniki KX, lecz niestety nie mam tam żadnego dźwięku. Próbowałem najpierw ustawiać według własnego uznania, potem ściągnąłem konfiga z stąd, ale nie działa.

W związku z tym proszę o pomoc - jakie sterowniki powinnienem ustawić, lub jaki konfig wypróbować w KX?

Z góry dzięki

Podaj email na GG to podeślę ci te na których mój SoundBlaster Live! 5.1 działa od dawna.

Proszę takie informacje wysyłać na PW zainteresowanego - albo udzielamy odpowiedzi konkretnych tu na Forum podając link do sterowników(oprogramowania).

Przepraszam, zapomniałem o tym PW :slight_smile:

Poniżej

http://ccftp.creative.com/manualdn/Drivers/Others/1926/LiveDrvUni-Pack(ENG).exe

można pobrać stery dla Windows 2000/XP na których pracuję od dawna i nie mam żadnych problemów z kartą.

BTW nie wiem czemu system tagów z forum nie pozwolił mi wyświetlić tego adresu jako link.

OTy - kosmos.

JNJN

Ster

Nieraz niedziała.

To są te same sterowniki, które miałem wcześniej. Teraz znowu zainstalowałem je i jest jakiś postęp - w teście odzywają się wszystkie głośniki, ale dźwięk z trzech górnych(screen wyjaśnia o co mi chodzi) pochodzi z subwoofera, więc jest przyciszony i niewyraźny.

Grają te, które zaznaczyłem czerwoną kropką:

sa2tt.png

Jak zmusić wszystkie głośniki do grania/słuchawki do emulowania dźwięku przestrzennego?