Dźwięk przestrzenny

Witam, posiadam REALTEKA karte dzwiekowa http://img651.imageshack.us/img651/1126/81598623k.png

gra tylko przód czyli glosnik srodkowy, prawy i lewy przedni oraz subwoofer, dwa tylnie (prawy i lewy) nie wydają dźwięków w winampie, filmach, grach, skype i ogolnie chyba we wszystkim.

Gdy robię ten test z managera dzwieku to kazdy głośnik wydaje dźwięk natomiast gdy test jest juz w winampie to juz gra tylko ta konfiguracja wyzej opisana.

Wątek tego typu pojawia się średnio raz na tydzień.

brak-dzwieku-t389122.html

W winampie w opcjach ustawiłeś ‘output sound’ na Realtek High definition? To samo tyczy się odtwarzacz filmów. Nie wiem gdzie zrobiłeś błąd, ale 90% takich przypadków to wina ustawień albo złego podłączenia głośników, podłączysz 1 kabelek w inne wejście i jest już lipa. Wszędzie musisz ustawić na 5.1. Zarówno w panelu sterowania windows jak i realteka. W panelu sterowania Windows też musisz dobrze wskazać że urządzenie wyjściowe to Realtek. Zobacz w konfigu realteka czy nie masz jakiejś funkcji trybu przestrzennego.

Wątek: genius-hf5-6000-nie-rozdziela-dzwieku-tylne-glosniki-t387598.html

1)Winamp - odtwarzasz zapewne mp3’ki które są w formacie 2.1, więc nie mogą grać tylne ani środkowy głośnik

z filmami j.w

2)gry-ustaw w ustawieniach każdej dzweięk 5.1

możesz zrobić tak:

wejdz do menu start i wpisz dzwięki

z listy wyników wybierz dzwięk, otworzy się okno systemowe ustawień głośników, klikasz 2x na Głośniki, w nowo otwartym oknie zakładka ulepszenia i zaznacz na liście ulepszeń wypełnienie głośników jeśli chcesz mieć zawsze efekt 5.1 bezwzględu czy odtwarzasz mp3 czy film 5.1. Jest to efekt virtualny.

skype:

po co ci dzwięk przestrzenny w skype?

Ee? :? Słyszałeś o przekształcaniu dźwięku stereo 2.1 na 5.1 przy pomocy oprogramowania do karty dźwiękowej? Nawet pomijając już oprogramowanie do karty dźwiękowej, poprawne skonfigurowanie karty w panelu sterowania windows oraz odtwarzacza audio zapewnia dźwięk 5.1 mp3.A ‘efekt virtualny’ to nie wiem co masz na myśli :wink:

to znaczy, że z dzwięku 2.1 nie zrobisz 5.1, a będzie to jedynie wirtualne wypełnienie pozostałych głośników dźwiękiem stereo, a nie przestrzennym.

Żadna z waszych propozycji nie przyniesie rozwiązania problemu. Radzę zajrzeć tutaj:

brak-dzwieku-t389122.html

i przeczytać co ma do powiedzenia niejaki Slawex1983.