Dzwięk przy włączonym Caps Locku?

Problem polega na tym, że w klawiaturze laptopa miałam podświetlany klawisz Caps Lock - świecił, kiedy był włączony. Ale klawiatura w lapku zdechła i musiałam kupić zewnętrzną.
Niestety nie znalazłam takiej z podświetlanym Caps Lockiem (na jakąś bardzo drogą mnie nie stać) i teraz mam jakieś diody kilometr od tego klawisza i za nic nie umiem się do tego przyzwyczaić. Okropnie mi to przeszkadza, bo na te diody jakoś nie zwracam uwagi. Do tego i tak cały czas się jedna świeci (od Num Locka), więc trudno zauważyć kątem oka, czy świecą dwie czy jedna (wszystkie są w jednym kolorze). Nie bardzo umiem pisać nie patrząc na klawiaturę, więc zazwyczaj zauważam, że piszę wielkimi literami po napisaniu całego zdania :frowning: Czy istnieje jakiś program, który generowałby dźwięk, kiedy zaczynam pisać z włączonym Caps Lockiem?

Czy to nie jest w opcjach ułatwienia dostępu zakładka klawiatura - Użyj funkcji Klawisze Przełączające?

Jakby co to wpisz w google - caps lock volume - wczoraj naczytałem się bo też ponad 5 lat “wzięły i znikły” powiadomienia o włączonym caps locku w acer aspire…

A też czekałem na Naszych speców żeby rzucili konkretami…

 

@Bogdan_G - Dziękuję za odzew :slight_smile:

Tak, jest taka opcja w ułatwieniach dostępu, ale działa w ten sposób, że dźwięk pojawia się w momencie naciśnięcia klawisza Caps Lock, co nie jest mi do niczego potrzebne. Ja potrzebuję ostrzeżenia dźwiękowego, kiedy zaczynam pisać na klawiaturze przy włączonym Caps Locku.

https://www.geekiest.net/post/Geekiest-Indicator-20-Now-supports-screen-capture.aspx

This Caps and Num lock Indicator is tested on Windows 8, Windows 8.1 and windows 7 with out any issues.

Download Geekiest Indicator 2.0 i tam jest też wersja 2,1

Czyściutki na virus total online - wczoraj sprawdzałem ale jeszcze nie wiem, czy mi dźwięki o caps locku są potrzebne, zwłaszcza w nocy…

Ustawiłam w ten sposób:

KjgPZAx.png

 

Niestety, żadnych dźwięków nie słychać podczas pisania przy włączonym Caps Locku. Nie wiem, co ten program właściwie ma robić. Za słabo znam angielski. Mógłbyś wytłumaczyć, jak to miało działać?

 

Nie mam pojęcia - może w ustawieniach systemowych dźwięku?

Może uaktywnia się dopiero po restarcie?

Jakieś opcje program ma?

Nie ma nic poza tym okienkiem ze zrzutu i jeszcze 3 opcje pod PPM, ale to są tam pokazane na stronie z programem.

Co miałabym ustawiać w systemie? Przecież normalnie mam wszystkie dźwięki, ten od Caps Locka też. Restart systemu nic nie zmienia.

A po co ten dźwięk? Nie lepiej tak jak jesteś przyzwyczajona? Wkrętarka, lutownica, przewód, dioda i jakieś 30 minut roboty - na zewnętrznej klawiaturze będzie dioda od CAPSa po lewej stronie, tak jak się przyzwyczaiłeś. Czy gdzie tam wybierzesz, w dowolnym kolorze, o dowolnej jasności, rozmiarze i kierunku świecenia. Do tego sama wybierasz, czy dioda po prawej zostanie, czy nie.

To najprostsze chyba co w elektronice można robić, ale jeżeli z lutownicą nie jesteś obeznana, to założe się że każdy znajomy facet machnie takie zadanie za kawkę, a serwis za max 10 zł.

@drunkula - dzięki, nie miałam pojęcia, że można w prosty sposób zamontować tę diodę. Ja nie mam ani lutownicy ani pojęcia o tym, ale zaraz zadzwonię do znajomego. Jeśli to faktycznie nie jest bardzo skomplikowane, to on na pewno sobie poradzi :slight_smile:

Bardzo proste:

  • Rozkręcić klawiaturę

  • wywiercić dziurkę gdzie ma być dioda (tutaj uwaga na precyzję - kierunek wiercenia i rozmiar wiertła)

  • dolutować diodę na przewodzie do styków diody CAPSa

  • przyczepić diodę (pistolet klejowy albo taśma izolacyjna)

  • złożyć i skręcić

Kierunek wiercenia jest bardzo ważny, bo bardzo jasna dioda może razić, a świecąca słabym światłem okazać się mało widoczna - najlepiej po dolutowaniu zerknąć jak świeci. Sam sobie zrobiłem krzywdę wymieniając zielone diody na niebieskie - kupiłem ultra-mega-zaje-jasne o szerokim kącie emisji światła i w efekcie non stop oślepiały.

 

[Off-top] Ech… i tu równouprawnienie idzie w kąt, kiedy trzeba złapać za narzędzia :wink: Żeby było jasne: szacun za przyznanie, że to niegłupie rozwiązanie - sprawy łatwe dla jednych mogą być trudnością dla innych, ale warto kombinować, bo : kobitka ma sprawę załatwioną po taniości, a facet dowartościowany i kawkę w miłym towarzystwie wypije. Tu akurat płciami pojechało, ale ogólnie warto szukać prostych rozwiązań i konsultować rzeczy potencjalnie trudne.

1 polubienie