Dźwięk "skacze" i przerywa w grach na nowym kompie

(Janiszewskipiotr) #1

Witam, kupiłem se ostatnio nowego kompa (Core 2 duo e4600 2,4 ghz, 2 gb ram (2x1024mb PATRIOT)i Galaxy Geforce 8800 GT 256 mb). Mam z nim następujący problem: w demie NFS Pro Street dźwięk się dziwnie zacina, jakby jakieś spowolnienie było włączone. W grze Gothic 3 dźwięk czasami (ale rzadko) też się w podobny sposób przycina i "skacze", ale rzadko.

A w Wiedźminie, gdy dźwięk zacina w identyczny sposób jak w przypadkach, które wcześniej opisałem, zacina się również sama gra... Geralt biegnie tak, jakby na bullet timie znanym np. z Maxa Payne'a...

Pomóżcie, bo to naprawdę denerwuje. :expressionless:

PS. Moja karta dźwiękowa to REALTEK HD AUDIO (tak pisze w panelu sterowania, nie znam się na "dźwiękówkach").

(Cosik Ktosik) #2

Przeinstalowałeś directx po zmianie karty i wgraniu sterowników?

Jakie są temperatury karty/procka itd?

Dodatkowe zasilanie mam nadzieję, że siedzi?

(suchmen) #3

też mam realtek hd audio.wydaje mi się że to wina nie karty muzycznej tylko czegoś innego-spróbuj zainstalować stery jeszcze raz-do grafiki itp:) i na max detalach wiedźmin chaczy nawet na mocnych sprzętach

W dniu 25.05.2008 , o godzinie 11:52 został dopisany post przez suchmen

aha doinstaluj directx 9 march 2008

(system) #4

Racja. Spróbuj przeinstalować wszystkie sterowniki, raz jeszcze w kolejności - Płyta główna >> karta graficzna >> karta dźwiękowa itd. >> najnowsze biblioteki DirectX 9.0c, te co podał Suchmen. Poustawiaj wszystko jak należy i napisz czy problem zniknął.

Aha. Podaj jeszcze jaki masz zasilacz. Firmowy czy jakiś No-name..?

(Janiszewskipiotr) #5

Zainstalowałem wszystko jak radziliście, i problem nie zniknął :/. Zapomniałem dodać, że w Gothic 3 po gdzieś tak 1,5 godziny grania zaczyna ścinać, co utrudnia granie. Zazwyczaj robię wtedy sejwa, wyłączam grę i włączam od nowa - wtedy wszystko jest w porządku. Czy to oznacza, że coś mi się przegrzewa? A co do zasilacza... nie wiem, jaki mam :stuck_out_tongue: W menedzerze sprzętu we właściwościach Mojego komputera nie znalazłem.

(Darth ReX) #6

lol zasiłki nie sprawdzisz nie otwierając budy...

(system) #7

Wywal wszystkie stery, przeczyść Driver Cleaner (instrukcja: http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in ... opic=981.0). Zainstaluj sterowniki od początku. Zainstaluj na końcu biblioteki DirectX 9.0 -->> http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... tributable ( Prawidłowa instalacja bilbiotek DirectX : viewtopic.php?f=7&t=213229)

Zakładam że system to Windows XP. A, aby sprawdzić jaki masz zasilacz ściągnij ścianke z obudowy i zobacz co na nim pisze, jeśli któryś z czarnej listy >>> http://www.oc-forum.org/index.php?showtopic=13020 to szykuj pieniądze kolego bo taki sprzęt nie powinien pracować na badziewnym zasilaczu. Nie oszczędzaj na zasilaczu bo może się to źle skończyć.

(Darth ReX) #8

Moim zdaniem to na bank zasiłka. Wiem, co było u qmpla :smiley: .

(Janiszewskipiotr) #9

Taki np. Crysis mi dobrze działa i nie mam żadnych problemów z dźwiękiem ani niczym innym (chyba tylko z tym, że jak mnie wciągnie to nie skończę xD).

Do rzeczy: zrobiłem wszystko tak jak radził bartek46op i nic nie pomogło :/. Włączyłem Pro Streeta i nadal dźwięk ścina... :confused:

(Darth ReX) #10

Otwórz budę i sprawdź tą zasiłkę, to ostatnia możliwość.

(Janiszewskipiotr) #11

Zajrzałem do środka - na zasilaczu pisze "max 400w" a obudwa to ta: http://sklep.komputerowy.pl/products/ib ... /2698.html

(Ciupa Michal) #12

podaj dokładnie model , firmę i moc zasiłki

_ to jest bardzo ważne _

(system) #13

lordhagen, wynika z tego, że na 95% to jakiś badziewny no-name, który nadaje się co najwyżej do spalenia kompa. :stuck_out_tongue: Bez względu na twój aktualny problem, jak będziesz dysponował kasą, to wymień go na coś lepszego. :slight_smile:

(Cosik Ktosik) #14

gruchacz , coś mi się wydaje, że to ten z obudowy tj I-BOX 400W.

A co mówi o nim lista? http://community.tomshardware.pl/commen ... nID=234148

:o

A co ja o nim sądzę: :snipersmile:

(system) #15

Całkiem możliwe.. ja bym się bał jechać na I-Boxie z 8800gt na pokładzie :x .

(Mandrasik17) #16

ja się bałem z 88gt w obudowie I-Box'a a ty masz jeszcze zasilke... Weź to wymień jak najszybciej na MODECOM MC-400/350

(system) #17

A to niby czemu :P?

(Asterisk) #18

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

(Janiszewskipiotr) #19

Dobra, dzięki za pomoc, ale nie wynikło jednoznacznie - czy to wina sterowników, czy zasilacza? Może zrobić format kompa i to pomoże? A co do sterowników od dźwiękówki - instalowałem chyba 3 wersje każda z innej strony i nic nie pomogło. :confused:

W dniu 10.07.2008 , o godzinie 13:39 został dopisany post przez lordhagen

No ta, zasilacz.... akurat. Cholera mać, wymieniłem tego i-boxa na Cooler Master 500W i problem nie ustąpił, tak więc mam radę dla wszystkich: zanim będziecie radzić komuś kupno zasilacza nowego (bo będzie miał podobne problemy), to się upewnijcie, czy to aby na pewno jego wina. Bo w moim przypadku NIE

(Ciupa Michal) #20

Cooler Master to dosyć dobra zasiłka, ale za tą cenę mogłeś kupić coś lepszego :wink:

my tylko radzimy, nie musiałeś słuchać i dalej jechać na Ibox'ie z 88GT na pokładzie (hahaha), powodzenia życzę :x