Dźwięk tykającego zegara w Logo (gimnazjum)

Otóż mamy zrobić zegar w języku logo (program Logomocja Imagine) i na dodatkową ocenę możemy zrobić temu zegarowi np. godziny … I ja wpadłam na pomysł żeby ten zegar ‘tykał’ tylko nie wiem jak to zrobić (jakie komendy) (bo wiem że można bo w programie są gotowe projekty i jest taki zegar) …

I chodzi mi tylko i wyłącznie o komendy do tykającego zegara (bo w wersji demo nie można zapisywać i wysyłamy nauczycielowi komendy)

Więc wie ktoś jak zrobić tykanie?

(szukałam wszędzie i nie znalazłam)

[2 gimnazjum]

Proszę o pomoc… :idea:

Ponieważ prawdopodobnie takiej komendy niema :smiley:

To ciekawe jak zrobili to autorzy :idea:

Którzy autorzy i czego autorzy?

autorzy tego zegara bo jak mam program to tam jest taki zegar(i inne) jak wezmę otwórz projekty

Angelika, jeżeli chcesz to mogę udostępnić Tobie kod źródłowy zegara. Napisanego w trybie graficznym w Pascalu. Chociaż nie wiem, czy Ciebie interesuje takie coś w tym języku :slight_smile:

Pozdrawiam

Ją LOGO interesuje, lol ;p

Jeżeli jest coś takiego jak ten dźwięk zegara, to otwórz ten projekt i zobacz która linia za to odpowiada.

Przypadkiem logo nie miało za zadanie uczyć programowania za pomocą sterowania małym żółwikiem? Raczej trudno jest tak wstawić dźwięki…

Da się da, tylko już nie pamiętam, bo w liceum to miałem. Robiliśmy z kumplem ‘Smoke on the water’ w logo :slight_smile:

http://mckoss.com/logo/player.htm