Dźwięk tykającego zegara w Logo (gimnazjum)

(angelika19975) #1

Otóż mamy zrobić zegar w języku logo (program Logomocja Imagine) i na dodatkową ocenę możemy zrobić temu zegarowi np. godziny .. I ja wpadłam na pomysł żeby ten zegar 'tykał' tylko nie wiem jak to zrobić (jakie komendy) (bo wiem że można bo w programie są gotowe projekty i jest taki zegar) ..

I chodzi mi tylko i wyłącznie o komendy do tykającego zegara (bo w wersji demo nie można zapisywać i wysyłamy nauczycielowi komendy)

Więc wie ktoś jak zrobić tykanie?

(szukałam wszędzie i nie znalazłam)

[2 gimnazjum]

Proszę o pomoc.. :idea:

(Marcinch7) #2

Ponieważ prawdopodobnie takiej komendy niema :smiley:

(angelika19975) #3

To ciekawe jak zrobili to autorzy :idea:

(Marcinch7) #4

Którzy autorzy i czego autorzy?

(angelika19975) #5

autorzy tego zegara bo jak mam program to tam jest taki zegar(i inne) jak wezmę otwórz projekty

(system) #6

Angelika, jeżeli chcesz to mogę udostępnić Tobie kod źródłowy zegara. Napisanego w trybie graficznym w Pascalu. Chociaż nie wiem, czy Ciebie interesuje takie coś w tym języku :slight_smile:

Pozdrawiam

(Marcinch7) #7

Ją LOGO interesuje, lol ;p

Jeżeli jest coś takiego jak ten dźwięk zegara, to otwórz ten projekt i zobacz która linia za to odpowiada.

Przypadkiem logo nie miało za zadanie uczyć programowania za pomocą sterowania małym żółwikiem? Raczej trudno jest tak wstawić dźwięki...

(Qoo) #9

Da się da, tylko już nie pamiętam, bo w liceum to miałem. Robiliśmy z kumplem 'Smoke on the water' w logo :slight_smile:

http://mckoss.com/logo/player.htm