Dźwięk tylko w jednej słuchawce


(Kamilwnek) #1

Witam mam problem z dźwiękiem a dokładniej ze słuchawkami (od odtwarzacza MP3) . A więc przechodzę do sedna problemu gdy podłącze słuchawki do mojego PC'ta to dźwięk jest tylko w jednej słuchawce. Próbowałem podłączać słuchawki do wejścia tam gdzie wpina się głośniki tam od ''tyłu'' komputera i też mam tylko dźwięk na jedne słuchawki. Próbowałem jeszcze innym sposobem ponieważ posiadam Głośniki Tracer Macarena 2.1 i mam taki ''pilot'' do regulacji nagłośnienia i regulacji basów i tam mam też wejścia na słuchawki i mikrofon to próbowałem moje słuchawki tam wpiąć ale też słychać jest na jedną słuchawkę.

Bardzo proszę o pomoc.


(Rst00) #2

Może słuchawki są uszkodzone?


(Kamilwnek) #3

słuchawki są nowe.


(manieKMP) #4

Nie wyklucza to wady fabrycznej, tym bardziej jeśli są dołączane do zestawu.

To "pchełki" jak mniemam, na wszystkim do czego je podłączyłeś masz ten problem (również na mp3)?


(Kamilwnek) #5

właśnie że nie w odtwarzaczu wszystko działa jak należy


(manieKMP) #6

No ok, nikt nie stwierdził, tylko przypuszczał ich uszkodzenie, ponieważ pisałeś tylko o tym, że nie działają prawidłowo :wink:

W takim razie mam dwa przypuszczenia, zakładając że podłączałeś prawidłowo (audio w PC ma co najmniej 3 gniazda mini-jack), sądzę że:

  • wtyk słuchawkowy nie łączy się ze stykami w gnieździe (wymiary wtyczki słuchawek nie do końca odpowiadają standardowi, wespół z "wyrobionym" gniazdem, albo inna ewentualność to zbrudzenia na stykach w gnieździe)

  • masz software'owo zmienioną konfigurację gniazd, gdzie gniazdo słuchawkowe może pełnić inną rolę (do niektórych mobo producenci uwzględniają oprogramowanie umożliwiające konfigurację w taki sposób, by np. 3 gniazda potrafiły obsłużyć zestawy głośnikowe powyżej 2.1, co wymusza zmianę funkcjonalności tychże gniazd, dla przykładu, po "przełączeniu" gniazdo mikrofonowe może spełniać rolę gniazda dla tylnych głośników...)