Dźwięk tylko w jednej słuchawce

Witam mam problem z dźwiękiem a dokładniej ze słuchawkami (od odtwarzacza MP3) . A więc przechodzę do sedna problemu gdy podłącze słuchawki do mojego PC’ta to dźwięk jest tylko w jednej słuchawce. Próbowałem podłączać słuchawki do wejścia tam gdzie wpina się głośniki tam od ‘‘tyłu’’ komputera i też mam tylko dźwięk na jedne słuchawki. Próbowałem jeszcze innym sposobem ponieważ posiadam Głośniki Tracer Macarena 2.1 i mam taki ‘‘pilot’’ do regulacji nagłośnienia i regulacji basów i tam mam też wejścia na słuchawki i mikrofon to próbowałem moje słuchawki tam wpiąć ale też słychać jest na jedną słuchawkę.

Bardzo proszę o pomoc.

Może słuchawki są uszkodzone?

słuchawki są nowe.

Nie wyklucza to wady fabrycznej, tym bardziej jeśli są dołączane do zestawu.

To “pchełki” jak mniemam, na wszystkim do czego je podłączyłeś masz ten problem (również na mp3)?

właśnie że nie w odtwarzaczu wszystko działa jak należy

No ok, nikt nie stwierdził, tylko przypuszczał ich uszkodzenie, ponieważ pisałeś tylko o tym, że nie działają prawidłowo :wink:

W takim razie mam dwa przypuszczenia, zakładając że podłączałeś prawidłowo (audio w PC ma co najmniej 3 gniazda mini-jack), sądzę że:

  • wtyk słuchawkowy nie łączy się ze stykami w gnieździe (wymiary wtyczki słuchawek nie do końca odpowiadają standardowi, wespół z “wyrobionym” gniazdem, albo inna ewentualność to zbrudzenia na stykach w gnieździe)

  • masz software’owo zmienioną konfigurację gniazd, gdzie gniazdo słuchawkowe może pełnić inną rolę (do niektórych mobo producenci uwzględniają oprogramowanie umożliwiające konfigurację w taki sposób, by np. 3 gniazda potrafiły obsłużyć zestawy głośnikowe powyżej 2.1, co wymusza zmianę funkcjonalności tychże gniazd, dla przykładu, po “przełączeniu” gniazdo mikrofonowe może spełniać rolę gniazda dla tylnych głośników…)