Dźwięk w AC3FILTER - dialogi ciuchutkie, wybuchy głośne

Witam serdecznie. Mam problem z kodekiem ac3filter. Mianowicie gdy oglądam jakiekolwiek wideo, które wykorzystuje kodek ac3 pojawia się problem - gdy jest jakiś dialog (lub głosy ogólnie) - są strasznie cicho. Zwiększam więc moc głośników by po chwili podskoczyć przestraszony poziomem głośności wszelakich wybuchów w filmie. Można odnieść wrażenie, że dialogi są przez ac3 przyciszane, albo odgłosy wybuchów, trzasków i muzyki specjalnie podgłaszane. Kiedyś chyba spotkałem się z opcją by wyregulować to jednym kliknięciem (i nie była to bodajże zabawa suwakami w konfiguracji ac3filter). Mam głośniki 2.0, bez subufera ani specjalnego głośnika dialogowego. Jak to ładnie ustawić, by można było normalnie oberejrzeć każdy plik wideo…?

MBHunter , na pewno nie bawiłeś się suwaczkami? :wink:

żartuje. Sprawdź w ustawieniach kodeków, czy nie ma jakiejś opcji, by ustawić weń głośniki 2.0 :wink:

Opis poprawnej konfiguracji AC3 Filter jest na stronie: http://www.allplayer.org/pl/faq-allplayer pod śródtytułem Nie słychać dialogów / nie działają wszystkie kolumny.

Co prawda jest to poradnik do ALLPlayera ale problem i jego rozwiązanie są uniwersalne.

Nie pomogło to w ogóle… poza tym są tam sprzeczności. Najpierw ustawienie na 2/0 potem na no change… Co prawda nie mam 5.1, ale mam to podpięte to wieży technicsa, tyle, że nie cyfrowo, więc niby powinno działać. A tymczasem dalej jest nie tak…

Dodane 28.12.2010 (Wt) 17:01

ac3a.png

Tak mam ustawionego AC3filter, dalej w suwakach nic nie ruszane. A nadal jest tak, że muzyka i dialogi są cichuteńkie a w miejscach akcji, gdzie są krzyki, trzaski, huki i grzmoty moje kolumny chcą roznieść całe mieszkanie…

Trochę info, choć wg mnie nie potrzebne bo na starych zwykłych głośnikach też było tak samo: mam wieżę Tehnicsa, składaną z komponentów. Wieżę mam wszystkie komponenty podłączone do kontrolera (Stereo Control Amplifier - model SU-C909U), kontroler działa na wzmacniaczu Stereo Power Amplifier - SE-A909S. Kompa traktuje jako jeden z komponentów, podłączony jest do kontrolera (wtyczka Jack zakończona dwoma czinczami). Wyjście to dwie kolumny Technicsa. Ale jak już pisałem na starych głośnikach wpiętych tylko do kompa było tak samo. Karta dźwiękowa zintegrowana na płycie GA-EP45-DS3: Wbudowany 8-kanałowy układ Realtek ALC889A.

Kodeki to K-Lite Codec Pack, najnowsze wersje mega pack i wersja 64 bit, system Win7 64 bit ultiamte.

aktywuj Boost voices czy coś w ten deseń

A gdzie jest taka opcja?