Dźwięk w formacie DVD ,a AVI

czesc:) Pisze tutaj bo wydaje mi sie to akurat dobrym miejscem:) Mam nadzieje ze sie nie pomylilem…

Słyszałem że filmy DVD które ulegają przeróbce do DivX czyli filmy DVDRip tracą na jakości dźwięku, gdyż nie posiadają one już mozliwości odtwarzania w głośikach 5.1 tak ,ze jeśli akcja filmu dzieje sie z tylu to działają tylne satelity, a nie wszystkie…Chciałbym wiedzieć czy istnieje program który taki film DVDRip przerobi do normalnego formatu DVD z tym ze dźwięk bedzie lecial tak jak napisałem wyżej:)

pozdrawiam

Kto ci takich głupstw naopowiadał :?: :x

tak pisali na innym forum ,alenie będę podawał jego nazwy…

Chodzi oto, że w skompresowanych filmach avi ten dźwię nie jest już rozklądany na poszczególne glośniki tylko leci ze wszystkich równocześnie ,bez względu czy akcja jest umiejscowiona z tyłu czy z przodu…

Szczerze mowiąc ogladam dużo filmów a TYLKO 1 zdażyło mi się usłyszeć rozmowe za mną gdy akcja toczyła sięz tyłu ,we wszystkich innych filmach taki dźwiek z takiej akcji leci we wszystkich głośnikach

Więc co o tym sądzicie??

brniesz w herezje coraz bardziej :x

To tylko zależy od użytego kompresora do dźwięku, większość filmów w wersji DVDRip jest kodowana w AC3 5.1.

taka sytuacja z rozmową to na filmach DVD jest rzadkością…

to w takim razie w wersjach DivX wszystko jest OK z dźwiękiem tak samo jak w filmach 4.3 GB DVD tak??

tak, jeśli jest umiejętnie zrobiony (dotyczy to 99% przypadków).

kulig9

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu oraz nie używając polskich znaczków (ę, ą, ś, ż, ź, ć, ń, ł, ó). Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte surowe konsekwencje.