Dzwięk w jednej słuchawce

Witam.

Czytałem już podobne wątki na forum ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

Otóż posiadam dźwiękówkę realteka zintegrowaną na płycie, 4dni temu przy “prostowaniu” przewodów od słuchawek coś strzeliło w przewodzie i zniknął dźwięk z prawej słuchawki. Poszedłem i kupiłem nówki, podłączyłem i…i nie mam nadal dźwięku w prawej słuchawce :? nowe słuchawki, sprawdzałem pod wieża i innym kompie i działają.

Podłączałem słuchawki bezpośrednio pod głośniki i także nie ma dźwięku w prawej. Głośniki działają jednak prawidłowo :?

Może ktoś coś poradzić? I odpowiedź “gniazdo padło” jest chyba nie na miejscu bo głośniki działają…no chyba że nie mam racji.

Nie przestawiałeś czasem balansu :?: Sprawdź w regulacji głośności.

Ragefast , być może coś nie styka w gnieździe na słuchawki w głośnikach.

Pokręć wtyczką słuchawek w gnieździe głośników.

A więc tak…balans jest ustawiony centralnie. Kiedy go przestawiam na prawo następuje cisza.

Wtyczką także ruszałem, kręciłem, wciskałem, nie dociskałem, i za każdym razem to samo :roll:

Hmm może tamten kabel się popsuł, a teraz kupiłeś kabel mono? Sprawdź, czy na końcu kabla (w tej metalowej końcówce) są takie dwa czarne paski, czy jeden. Jeśli jeden - kabel mono, jeśli dwa - kabel stereo, więc co innego padło.