Dźwięk w programie Ivona nie działa


(Kakesik) #1

Witam. Mam następujący problem. Mam słuchawki na USB. Wszystko z nimi gra. Jak włączam film czy bajkę wszystko gra. Tylko w programie Ivona po wpisaniu jakiegoś zdania syntezator nic nie mówi. Na innych słuchawkach działa tyle że teraz się zgubiły i nie mogę ich znaleźć. Sterowniki są zainstalowane. Czyżby nie obsługuje syntezatorów? Proszę o pomoc.


(Dimatheus) #2

Hej,

Sprawdź w systemie, w ustawieniach dźwięku, jaka karta dźwiękowa ustawiona jest jako domyślna. W samym programie nie ma możliwości zmiany domyślnego urządzenia odtwarzającego dźwięk. Ewentualnie sprawdź poziomu głośności w systemie oraz w programie.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Kakesik) #3

Nie rozumiem. Ja nie biorę menedżer urządzeń i nie ma karty dźwiękowej chyba że Realtek PCie GBE Family Controler to karta dźwiękowa..


(Piotrkijak) #4

Courage , to nie jest karta dźwiękowa, tylko sieciowa.


(Dimatheus) #5

Hej,

Po pierwsze to nie chodziło o sprawdzanie karty dźwiękowej w menadżerze urządzeń. Jeśli już tak bardzo chcesz jej tam poszukać, to znajdziesz ją w gałęzi Kontrolery dźwięku, wideo i gier. Masz sprawdzić przypisaną, domyślną kartę dźwiękową w aplecie Dźwięki Panelu sterowania (jeśli korzystasz z systemu Windows Vista lub Windows 7) lub w aplecie Dźwięki i urządzenia audio (jeśli korzystasz z Windows XP bądź wcześniejszego systemu MS).

:arrow: Z jakiego systemu korzystasz??

Skoro używasz słuchawek na USB, posiadają one zapewne wbudowany układ dźwiękowy. Na niego należy zmienić domyślny dźwięk systemowy, by syntezator Ivony działał na słuchawkach.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Kakesik) #6

Ale jak zmienić domyślny dźwięk systemowy?


(Piotrkijak) #7

Panel sterowania->dźwięki, zaznaczasz na urządzenie, które chcesz ustawić a następnie ustaw jako domyślne.


(Dimatheus) #8

Hej,

Pisałem o tym w poprzednim poście - w zależności od tego, z jakiego systemu korzystasz szukasz apletu Dźwięki bądź Dźwięki i urządzenia audio w panelu sterowania i tam ustawiasz urządzenie domyślne.

:arrow: Jakie dokładnie są to słuchawki?

:arrow: Jakie urządzenia audio widoczne są we wspomnianym aplecie dźwiękowym?

:arrow: I z jakiego systemu korzystasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus