Dźwięk w programie Ivona nie działa

Witam. Mam następujący problem. Mam słuchawki na USB. Wszystko z nimi gra. Jak włączam film czy bajkę wszystko gra. Tylko w programie Ivona po wpisaniu jakiegoś zdania syntezator nic nie mówi. Na innych słuchawkach działa tyle że teraz się zgubiły i nie mogę ich znaleźć. Sterowniki są zainstalowane. Czyżby nie obsługuje syntezatorów? Proszę o pomoc.

Hej,

Sprawdź w systemie, w ustawieniach dźwięku, jaka karta dźwiękowa ustawiona jest jako domyślna. W samym programie nie ma możliwości zmiany domyślnego urządzenia odtwarzającego dźwięk. Ewentualnie sprawdź poziomu głośności w systemie oraz w programie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie rozumiem. Ja nie biorę menedżer urządzeń i nie ma karty dźwiękowej chyba że Realtek PCie GBE Family Controler to karta dźwiękowa…

Courage , to nie jest karta dźwiękowa, tylko sieciowa.

Hej,

Po pierwsze to nie chodziło o sprawdzanie karty dźwiękowej w menadżerze urządzeń. Jeśli już tak bardzo chcesz jej tam poszukać, to znajdziesz ją w gałęzi Kontrolery dźwięku, wideo i gier. Masz sprawdzić przypisaną, domyślną kartę dźwiękową w aplecie Dźwięki Panelu sterowania (jeśli korzystasz z systemu Windows Vista lub Windows 7) lub w aplecie Dźwięki i urządzenia audio (jeśli korzystasz z Windows XP bądź wcześniejszego systemu MS).

:arrow: Z jakiego systemu korzystasz??

Skoro używasz słuchawek na USB, posiadają one zapewne wbudowany układ dźwiękowy. Na niego należy zmienić domyślny dźwięk systemowy, by syntezator Ivony działał na słuchawkach.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ale jak zmienić domyślny dźwięk systemowy?

Panel sterowania->dźwięki, zaznaczasz na urządzenie, które chcesz ustawić a następnie ustaw jako domyślne.

Hej,

Pisałem o tym w poprzednim poście - w zależności od tego, z jakiego systemu korzystasz szukasz apletu Dźwięki bądź Dźwięki i urządzenia audio w panelu sterowania i tam ustawiasz urządzenie domyślne.

:arrow: Jakie dokładnie są to słuchawki?

:arrow: Jakie urządzenia audio widoczne są we wspomnianym aplecie dźwiękowym?

:arrow: I z jakiego systemu korzystasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus