Dzwięk "wyłączania laptopa" po chwili zawias-Laptop

Mam laptopa Acera 2424, niby świeży system ok 2miesiecy, często sie zawiesza, ale nie przez “normalne” zwiechy, tylko na początku słychać taki dźwięk jak wyłącza sie laptopa to jest chyba wyłaczenie procesora nie wiem taki specyficzny dźwięk a po chwili- 5 sekund laptop sie zawiesza i pomaga tylko restart po przez przycisk właczania/wyłaczania. Czy pomoże format ? czy to już końcówka żywotności tego laptopa? miał ktoś taki przypadek?

Z góry dzięki za odpowiedź

Hej,

Niestety, jako takie wyłączenie procesora nie jest sygnalizowane żadnym dźwiękiem.

A czy pojawiają się jakieś błędy?

Jeśli jest to problem typowo programowy, to format pomoże; jeśli problem dotyczy sprzętu, to formatem nie osiągniesz zupełnie nic.

Na początek przetestowałbym pamięć RAM, bo ona może czasami powodować takie zachowania. Cały proces testowania opisany jest w artykule Testowanie pamięci RAM.

Pozdrawiam,

Dimatheus

moze źle napisalem ze jest to dźwięk wyłączania procesora, jest to dźwięk kiedy laptop sie wyłącza i wszystko “gaśnie” jak przytrzymam klawisz on/off to taki dźwięk jest, z tym ze jak normlanie użytkuje komputer to jest ten dźwiek komputer sie nie wyłacza przez chwile wszystko działa i zawias, żadnych błędów nie ma, jeszcze sprawde czy kość ram jest dobrze podpięta, po prostu pytam bo za bardzo nie mam czasu żeby go rozkręcić i posprawdzać czy cos sie nie odpina, albo robić format;)

dzięki za pomoc:)

Dodane 28.08.2009 (Pt) 0:46

problem najczęscie, występuje kiedy nagle poruszam laptopem;/

Hej,

Czyli na dobrą sprawę sam sobie odpowiadasz - skoro poruszasz lapem i się wyłącza, to bardzo prawdopodobne, że coś ze stykmi jest nie tak… Obstawiałbym na dysk twardy i właśnie jego podłaczenie. Najlepiej je sprawdź.

Pozdrawiam,

Dimatheus