Dźwięk wyprzedza obraz


(przeeemek) #1

W plikach AVI dźwięk leci o 1-2 sekundy szybciej niż obraz. Sprawdzane na wielu odtwarzaczach. Zawsze to samo. Bez znaczenia, która częśc filmu, początek czy koniec. Win7 x64. Macie jakiś pomysł? Nie instalowałem kodeków.


(Frankfurterium) #2

To zainstaluj. K-Lite/CCCP.


(MrBeckham666) #3

Zainstaluj Pot Player najlepiej 64 bit wersje i tak samo k lite codec pack również masz wersje 64 bitową

Klite

http://www.dobreprogramy.pl/KLite-Codec … 13349.html

pot player

http://www.dobreprogramy.pl/PotPlayer,P … 22586.html

Sprubuj na 32 i 64 bitowych wersjach ;] jak by coś dalej pomoge na gg 3064787


(Atis) #4

PotPlayer ma własne dekodery, więc w jakim celu ma instalować dodatkowo K-Lite?


(adam9870) #5

Jest tak w przypadku wszystkich plików AVI?

Sprawdź http://www.dobreprogramy.pl/VLC-media-p … 13060.html. Ten link oferuje pobranie wersji 2 programu, ona nie jest do końca po polsku. Wersja 1 jest bardziej po polsku http://download.videolan.org/pub/videol … -win32.exe. Po zainstalowaniu VLC i włączeniu odtwarzania pliku wybierz Narzędzia - Synchronizacja ścieżki. Jeżeli problem dotyczy konkretnego filmu, to jest to jakieś rozwiązanie. Jeżeli dzieje się tak zawsze (niezależnie od formatu i filmu) - chyba jest coś nie tak z kodekami.


(przeeemek) #6

Synchronizacja pomogła ale to raczej nie jest rozwiązanie na stałe. Kodeków nie instaluje już od dłuższego czasu żadnych bo większość programów ma swoje kodeki. Jedynie ffdshow.


(adam9870) #7

Ale dzieje się tak w przypadku ____każdego____ pliku multimedialnego? I w każdym programie, w VLC też?

Spróbuj np. ściągnąć http://www.youtube.com/watch?v=cMJIOdZjv24 poprzez http://zapiska.pl/ (możesz potrzebować http://www.dobreprogramy.pl/Java-SE,Pro … 13186.html) i zobacz jak będzie.

Co powiesz na aktualizację sterowników do dźwięku, karty graficznej itp.?

Czy wcześniej były takie problemy? Może system zaktualizował sam sterowniki, a ich nowsza wersja powoduje problemy? Wtedy można powrócić do starszej wersji. Jak to sprawdzić? Start - Panel Sterowania - Programy - Programy i funkcje - kliknij w kolumnę Zainstalowano. To spowoduje posortowanie listy programów i sterowników względem daty instalacji.

Panel sterowania\System i zabezpieczenia\Narzędzia administracyjne\Podgląd Zdarzeń, a tam Dzienniki systemu Windows

Może tam znajdziesz jakieś błędy dotyczące tego problemu?

Przejrzyj ustawienia Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\Dźwięk.


(przeeemek) #8

Rzadko oglądam filmy na komputerze, więc nie wiem od kiedy tak się dzieje. Po sprawdzeniu kilku filmów widzę, że dzieje się to tylko w kilku pozycjach, które mam na dysku. W jednym filmie jest ogólny brak synchronizacji, w innym raz na jakiś czas obraz rozjeżdża się w stosunku do dźwięku. W więszości filmów jest ok. W VLC również jest ten błąd. Plik z youtuba ściągnąłem w mp4 i wszystko działało ok.


(adam9870) #9

Ja obstawiam, że to problem konkretnych plików. Albo jakaś wersja z felerem ściągnięta z Internetu (nie potwierdzaj, jeżeli nie chcesz wyrzucenia tematu do śmietnika), albo film źle zrippowany (przegrany) z płyty DVD. Inaczej byłoby tak w przypadku ____każdego_____ materiału filmowego.

Dodane 24 marca 2012 9:05:19

Albo wiesz co, zgraj materiał, z którym są problemy np. na pendrive i sprawdź jak jest u kolegi / koleżanki / w szkole / w pracy / gdziekolwiek na komputerze.