Dzwiek z Cyfry+ na kompa - czy to da sie zrobic?

Witam!

Jaki trzeba miec sprzet i oprogramowanie, zeby moc przegrywac na komputer dzwiek z TV satelitarnej? Chodzi mi konkretnie o program XtraMusic (sama muzyka, bez zadnej wizji) na platformie Cyfra+. Chcialbym nagrywac sobie utowory, ktore sa tam prezentowane na format mp3. Czy jest to w jakikolwiek sposob mozliwe? Z gory dzieki za odpowiedzi.

Pozdrawiam,

Olexiak

tuner tv 8)

Jaki masz tuner ??

Tunera jeszcze nie mam zadnego, ale planuje kupic. Jaki model mi polecacie?

Wystarczy podłączyć kablem wyjscie dzwięku z tunera cyfry do wejscia karty dzwiękowej w kompie i użyć do tego np.programu CDex.

CDex. Jesteś tego pewien??

W Tunerze masz euro a w nim wyjście foni. :smiley:

Kabel euro/cinch - jest do zrobienia ub kupienia kupienia.

W kupionym usunie wyjście wizji i tyle.

CDex /Menu/ Narzędzia/Nagraj z analogowego wejścia - ??

Nie używałem tego nigdy. Dzięki dobrze wiedzieć. :smiley:

Ale zwróć uawgę na to ?? - znalazłem w menu,

ale nie testowałem.

Może jednak ktoś to robił

Kiedyś używałem Cdexa do nagrywania z tunera cyfrowego i wszystko było ok tyle tylko że nagrywałem nieskompresowane chyba WMA a dopiero potem kompresowałem na mp3. Akurat w moim polsatowskim sagemie są osobne dodatkowe wyjscia dzwięku na chinche więc nie było z podłączeniem problemu. I jeszcze jedno, w sterowniku karty dzwiękowej należy bardzo starnnie dobrać “głośność” nagrywania żeby nie nagrało za cicho ani nie za głośno ,niektóre sterowniki do bardziej rozbudowanych kart mają wsaźniki słupkowe do kontroli głośności nagrywania , ale jak by poszukać to napewno z taką rególacją znalazł by sie jakiś fajny programik do nagrywania. A jak ktoś posiada karte dzwiękową na układzie C-media to do płyty ze sterownikiem zawsze dorzucają ciekawą wieże programową która posiada osobny panel Recordera dzwięku pozwalający zgrywać ze źródeł zewnętrznych.

Sam go zapytałeś nie wiadomo po co o to jaki ma tuner. :?

Nie dodawaj mu teraz złych intencji. :-x

I nie sugeruj czegoś co nie miało miejsca :roll: :roll: :roll:

Przyznam, ze jestem kompletnym laikiem i nie wiem, co z czym polaczyc (w tunerze Cyfry mam: port szeregowy, port rownoległy, wyjscie tel., wyjcie audio hi-fi [prawy], wyjscie audio hi-fi [lewy], wejscie na magnetowid, wejscie na telewizor, wejscie antenowe, wyjscie antenowe; natomiast w karcie dzwiekowej mam: wejscie midi/gamer, wejscie na glosniki, wejscie na mikrofon, line-in, line-out). Nie wiem tez czym jest kabel euro/cinch…

Mam jeszcze 2 pytania. Czy jest jakis program, do nagrywania ze zrodel zewnetrznych, ktory sam zapisywalby poszczegolne utwory w oddzielnych plikach (miedzy kazdym kawalkiem na XtraMusic jest kilkusekundowa cisza)? Czy podczas nagrywania musi byc wlaczony telewizor?

Nie musi. :smiley:

Euro scart lub wyjcie audio hi-fi [prawy], wyjscie audio hi-fi [lewy] Tam masz możliwość podłączenia wyjścia foni.

line-in :smiley:

tu masz wyjście z tunera

a tu masz wejście w karcie

kupujesz w sklepie elektronicznym kabel mały jack na cinche (coś takiego http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa … 2/2239.dat )

prawy > czerwony cinch

lewy > czarny cinch