Dzwięk z komputera w głośnikach od magnotofonu

Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum.

Mój problem jest taki…Załużmy że nie mam głosników ani słuchawek aby posłuchać czegolwiek z komputera…i mam normalny magnetofon (box) z wejściem słuchawkowym ( tylko, żadnego inne wescia czy wyjscia , nie licząć kabla zasilającego :stuck_out_tongue: ) i karte dzwiekową rowniez z wejsciem sluchawkowym ( mikrofonowym i Midi ). Macie mniej wiecej obraz sytuacji. Chciałbym abym mogł usłyszeć dzwieki z komputera w tym magnetofonie. Jeśli da się to Potrzebuje jakiegoś kabelka…pewnie to bedzie 2x minijack…ale takiego nigdzie w sklepie nie ma bo sie pytałem…w ogole nie wiem czy jest taka mozliwosc abym mogl slyszec dzwiek z komputera w magnotofonie. Proszę o rady czy takie coś jest wykonalne i czy rzeczywiscie potrzebuje tylko kabelka z obu stron zakonczonym minijack.

Pozdrawiam serdecznie.

Chyba z wYjściem słuchawkowym, czyli dźwięk może tylko wYchodzić z magnetofonu. W takim przypadku nie znam sposobu, żeby Twój pomysł zrealizować.

Kupujesz x metrów kabelka, 2 minijacki, łączysz albo płacisz za połączenie i masz kabel.

Reasumując: nici ze słuchania muzy przez magnetofon.

No chyba, że wymontujesz głośniki, podłączysz minijacka i bezpośrednio do karty dźwiękowej.

Nie będzie działać gdyż takie głośniki będą wymagały jeszcze jakiegoś wzmacniacza obecne karty dzwiękowe nie są przystowane do obsługiwania pasywnych głośników.

Mnie działały, ale ciszej niż z jakimkolwiek wzmacniaczem. I nie miałem zwykłych głośników z magnetofonu tylko dwudrożne wolnostojące kolumienki z radia, ale to chyba nie robi różnicy.

Moje kolumienki miały kilkanaście wat i nie grały za głośno, a standardowe głośniczki w magnetofonach i radiach mają średnio ok 4 wat, więc i tak nie warto kombinować, zwłaszcza, gdy w sklepie głośniki do kompa kosztują kilkanaście zł.

Pozdrawiam.