Dźwięk z mikrofonu słyszalny w głośnikach

Witam

Podłączyłem sobie mikrofon do komputera. Nagrałem swoją mowę do pliku, korzystałem ze skypa - wszystko działa OK.

Ale jak zrobić, aby to co mówię do mikrofonu było od razu słyszane w głośnikach (np. podczas śpiewania karaoke) ?

W starym komputerze dawno temu miałem zwykłą kartę dźwiękową zintegrowaną z płytą (słabej jakości) i tam w opcjach przy suwaku w regulacji nagrywania po prostu się zaznaczało taką funkcję “WYCISZ”. Jak się gadało na skypie to się odznaczało wycisz a jak się śpiewało karaoke to się wyłączało tą funkcję i wszystko było OK.

Teraz w tych nowych kartach (bynajmniej w mojej i u znajomych) nie ma tych funkcji. Przy suwakach jest tylko funkcja ZAZNACZ (czyli wybierz rodzaj wej/wyj).

Jak uzyskać taką konfigurację, aby to co mówię do mikrofonu było słyszalne od razu w głośnikach? (może jakiś dodatkowy sterownik, program)

Nadmienię że mam kartę Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

U mnie wystarczy usunąć zaznaczenie przy mikrofonie i już słyszę to co mówię do mikrofonu…

image.php?album_id=20&image_id=3774

No właśnie u mnie nie ma takiej opcji jak na załączonym twoim obrazku :frowning: choć widzę że też masz kartę Creativa

u mnie wygląda to tak:

image_id: 3777

image_id: 3778

image_id: 3779

u ciebie jest pole z opcją wyciszenia a u mnie zamiast tego jest pole z możliwością wyboru źródła sygnału (mikrofon z tyłu, na panelu przednim obudowy, line in itp)

taka dobra i droga karta dźwiękowa a nie ma tak podstawowego parametru :frowning: (z zabawy w karaoke lipa)

W opcjach odtwarzania poszukaj opcji “Mieszanie wyjścia Wave” i ją też zaznacz.