Dzwięk z płyty głównej przez HDMI


(77awatar) #1

Witam

Kupiłem płytę główną MSI B85-g41. I jest w niej wyjście HDMI, i tu moje pytanie.

Czy mogę podłączyć przez HDMI dźwięk do amplitunera? I jak to zrobić? Mam system Win7 i po podłączeniu kabla HDMI do komputera nic się nie dzieje, a w menadżerze dźwięku mam tylko wyjścia analogowe.

Proszę o pomoc.


(Dimatheus) #2

Hej,

A używasz dedykowanej czy zintegrowanej karty graficznej?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(77awatar) #3

używam karty grzaficznej GF GTX275


(falcon89) #4

Przy używaniu zewnętrznej karty graficznej zintegrowana zostaje automatycznie wyłączona (więc nie działają też wyjścia wideo).


(77awatar) #5

Rozumiem ale ja chcę tylko sam dźwięk. Obraz mnie nie interesuje i dlaczego nie mam w menadżerze dźwięku wyjścia innego niż analogowe?


(JNJN) #6

Gniazdo HDMI płyty jest całkowicie wyłączone, nie ma obrazu i dźwięku.


(77awatar) #7

Czyli pozostaje podłączyć dźwięk z amplitunerem po analogowym łączu? Przez jacki? Płyta ma dźwięk 7.1 można uzyskać przynajmniej 5.1 z dwóch wyjść mini jack?


(Dimatheus) #8

Hej,

Tego nie obejdziesz w żaden sposób - działa inna karta graficzna, więc port jest nieaktywny. Koniec!

Może nie masz zainstalowanych wszystkich sterowników do karty graficznej? Karta dźwiękowa generująca dźwięk puszczany przez HDMI powinna być widoczna w menadżerze urządzeń jako karta NVIDIA High Definition Audio w gałęzi Kontrolery dźwięku, wideo i gier.

A skąd taka informacja o dźwięku? Ja nigdzie na stronie nie znalazłem informacji o tym, jakoby płyta obsługiwała taki dźwięk. Ewentualnie sprawdź w ustawieniach panelu Realtek’a czy masz możliwość wyboru wyjścia cyfrowego dźwięku.

Pozdrawiam,

Dimatheus