Dzwięk z płyty głównej przez HDMI

Witam

Kupiłem płytę główną MSI B85-g41. I jest w niej wyjście HDMI, i tu moje pytanie.

Czy mogę podłączyć przez HDMI dźwięk do amplitunera? I jak to zrobić? Mam system Win7 i po podłączeniu kabla HDMI do komputera nic się nie dzieje, a w menadżerze dźwięku mam tylko wyjścia analogowe.

Proszę o pomoc.

Hej,

A używasz dedykowanej czy zintegrowanej karty graficznej?

Pozdrawiam,

Dimatheus

używam karty grzaficznej GF GTX275

Przy używaniu zewnętrznej karty graficznej zintegrowana zostaje automatycznie wyłączona (więc nie działają też wyjścia wideo).

Rozumiem ale ja chcę tylko sam dźwięk. Obraz mnie nie interesuje i dlaczego nie mam w menadżerze dźwięku wyjścia innego niż analogowe?

Gniazdo HDMI płyty jest całkowicie wyłączone, nie ma obrazu i dźwięku.

Czyli pozostaje podłączyć dźwięk z amplitunerem po analogowym łączu? Przez jacki? Płyta ma dźwięk 7.1 można uzyskać przynajmniej 5.1 z dwóch wyjść mini jack?

Hej,

Tego nie obejdziesz w żaden sposób - działa inna karta graficzna, więc port jest nieaktywny. Koniec!

Może nie masz zainstalowanych wszystkich sterowników do karty graficznej? Karta dźwiękowa generująca dźwięk puszczany przez HDMI powinna być widoczna w menadżerze urządzeń jako karta NVIDIA High Definition Audio w gałęzi Kontrolery dźwięku, wideo i gier.

A skąd taka informacja o dźwięku? Ja nigdzie na stronie nie znalazłem informacji o tym, jakoby płyta obsługiwała taki dźwięk. Ewentualnie sprawdź w ustawieniach panelu Realtek’a czy masz możliwość wyboru wyjścia cyfrowego dźwięku.

Pozdrawiam,

Dimatheus