Dźwięk zbyt szybki [plik .avi]

Witam!

Mam problem, ponieważ mam film w formacie .avi , w którym dźwięk startuje zbyt szybko i przez caly film spieszy o ok. 5 sekund. Jak mogę to wyrównać? Zainstalowałem najnowszą wersję SubEdit z kodekami i dalej to samo.

Pozdrowienia.

Przetestój jakiś odtwarzacz plików wideo z wbudowanymi kodekami (np. KMPlayer, MPlayer, VLC…). Jeśli będzie występował w nich ten sam problem dźwięk możesz przesunąć przy użyciu VirtualDub’a.

Mam następujący problem: otóż ściągnąłem film, ale jak chce go włączyć to obraz mi szybciej leci i dźwięk też. Oczywiście jest w odtwarzaczu opcja speed, ale jak ustawiam prędkość na 0,4 to lektor jeszcze tak powoooli mówi a jak 0,6 to już popiernicza jak motorek. Co trzeba zrobić? jakiś kodek może?

  1. Odinstaluj wszelkiego rodzaju paczki kodeków

  2. Zainstaluj AllPlayer

3 wejdz w AllPlayer>ustawienia>live update i ty posciągaj potrzebne kodeki. Powinno pomóc

w jaki sposob moge to zrobic dokladnie?

Menu Audio > Interleaving… > Audio skew correction

Tylko i wyłącznie kodeki K-Lite (inne jak są zainstalowane to wywalić) i odtwarzacz SubEdit. Jadę tak od kilku ładnych lat i jakoś dzwięk z obrazem się dogadują :mrgreen:

A dlaczego?

Możesz to jakoś sensownie uzasadnić?

Ja akurat nigdy nie miałem potrzeby korzystania z paczek kodeków i również nie mam takich problemów…

Tak więc, dlaczego “tylko i wyłącznie”?

Poza tym, przecież rzeczywiście dźwięk w tym pliku wideo może być niezsynchronizowany…

Czy to ‘kodeki’, a konkretnie zainstalowane filtry DirectShow byłyby winne - można sprawdzić korzystastając z niezależnych odwarzaczy (wymienionych wcześniej - VLC, SMPlayer, The KMPlayer).

Może trochę poleciałem z tym “Tylko i wyłącznie”… :stuck_out_tongue:

ale to dlatego że już różne konfiguracje kodeków przerabiałem i jednak K-Lite najlepiej chodził mi na nie jednej maszynie.

masz racje, u kumpla film rowniez jest “rozstrojony”, więc nie jest to wina kodeków!