Dzwięk zintegrowany czy osobna karta

Witam

Zaopatrzyłem sie w głosniki GŁOŚNIKI CREATIVE GIGAWORKS T40 II 2.0 i zastanawiam się czy nie warto byłoby zainwestowac parę złotych w osobną kartę muzyczną. Obecnie dzwięk mam ze zintegrowanej z płyta głowna Realtek High Definition Audio. Z peceta odtwarzam tylko muzykę, grami się nie zajmuję Doradzcie, czy mając porządne głośniki zyskam coś na jakości dzwięku dokupując kartę muzyczną , czy tez nie zawracac sobie tym głowy ??

Pozdrawiam

ja osobiście posiadam również zintegrowaną kartę dźwiękową i głośniki 5.1 i jestem zadowolony z dźwięku jaki wydobywa się z owych głośników. jeśli to tylko do muzyki to uważam ze nie potrzebujesz osobnej karty, realtek spokojnie pociągnie :slight_smile:

Jestem podobnego zdania, mam zintergowanego Realteka i to nawet nie HD tylko stary AC’97 i dźwięk zawsze był spoko :stuck_out_tongue: jakieś 2 lata temu kupiłem sobie głośniki 2.1 drewniane ( :smiley: ) mam wypróbowane ustawienia korektora w sterowniku karty i w Media Playerze i jest moim zdaniem super :slight_smile: Jakaś dodatkowa bajerancka karta chyba nie jest wymagana :wink:

Według mnie tak. Przy osobno karcie muzycznej - markowej, mamy lepszy dźwięk, bas, oraz bez szumu wydobywa się nasz dźwięk.

W zasadzie masz rację, pod warunkiem “czułosci ucha” (że tak powiem :slight_smile: ) słuchającego.

Nie wiem, fixteresa , jakiej muzyki słuchasz, czy potrzeba ci mniej czy więcej potężnych basów, jak głośno słuchasz, tudzież czy w ogóle jesteś w stanie zauwazyć różnice w dźwiękach.

Zintegrowane karty bardzo poszły do góry pod względem jakości, sporo też zalezy od samych głosników.

Według mnie, mając dobre głośniki, nie potrzeba lepszej karty.

W zasadzie możesz też podłączyc głośniki do zintegrowanej i wypróbować “ustrojstwo”. Jak ci pasuje, to nie ma sensu wydawać kasy na coś, co w sumie nie jest ci potrzebne. A jak stwierdzisz, że to jednak nie to, wtedy kup kartę.

Nie mając porównania z dźwiękiem z porządnego źródła, nie można ocenić czy coś dobrze gra. Teksty typu “nie słyszałem innych, ale polecam to co mam” są bez sensu.

fixteresa, jak ma się porządne głośniki, to warto zainwestować w osobną kartę dźwiękową - najtańsza sensowna to Creative SOUNDBLASTER AUDIGY SE OEM, a najlepiej poszukaj znajomego z porządną dźwiękówką i sprawdź sam.

Basy i czystość dźwięku jest zdecydowanie lepsza w tych osobnych kartach (markowych mowa, oczywiście).