Dźwięki słyszalne tylko w słuchawkach?


(OWOC SUDACHI) #1

Wszystkie dźwięki słyszę, ale tylko w słuchawkach zamiast w głośnikach, m.in. przychodzące wiadomości na gg, logowanie do systemu, głos programu expressivo, czemu nie słyszę ich w głośnikach. odłączenie słuchawek nic nie daje. Pomocy! !!


(Pieciaks) #2

Sprawdź, czy poprawnie podłączasz głośniki do komputera. W którym miejscu na jednostce centralnej podłączasz głośniki, a gdzie słuchawki?? Jakie masz głośniki (model, firma)?? Jakiego systemu głośnikowego używasz (5.1 , 2.1) ?


(OWOC SUDACHI) #3

Głośniki mam firmy "Easy Touch" jest to subfufer, korzystam z menadźera Sound effect, a podłączam je z tyłu komputera, są podłączone prawodłowo przynajmniej tak mi się wydaje


(Pieciaks) #4

Pamiętaj, że powinieneś podłączać głośniki tam, gdzie podłączyłeś słuchawki (w tym samym gniazdku).

A jeśli głośniki mają jakąś awarię? Podłącz głośniki do innego źródła dźwięku i sprawdź, czy tam działają.


(Asterisk) #5

Nie napisałeś nic o karcie muzycznej :frowning:

Są to głośniki aktywne ?


(OWOC SUDACHI) #6

tak kumam, z tą różnicą, że słuchawki mają 2 wtyczki w kolorachzielonym i pomarańczowym i są podłączone do dwóch róznych gniazdek, tzn. zielony do zielonego, pomarańczowy do pomarańczowego gniazdka, a kabelek z głośnika ma inne mijsce bo jest z kolei czarne i jest podłączone do czarnego mieksca czyt, gniazdka w komputerze, więc w czym tkwi mój problem???


(McDracullo) #7

OWOC SUDACHI podaj jaką masz karte dźwiękową. Słuchawki są z mikrofonem? Bo ta druga wtyzka to pewnie on. Głośniki mogą być podpięte do czego innego. Podłącz je w miejsce słuchawek.


(Agatonster) #8

Nie jest to regułą bezwzględną - sam mam podłączone głośniki z tyłu obudowy kompa , a gniazda mikrofonowe i słuchawkowe mam umieszczone na przednim panelu - oczywiście używając słuchawek wyłączam głośniki poprzez subwoofer - ale nie odłączam.

Pozdrawiam


(Pieciaks) #9

No, tak, tak, masz rację, ale domyślam się, że OWOC SUDACHI podłącza głośniki i słuchawki z tyłu, bo tak ludzie najczęściej robią.

To właśnie źle! Głośniki też powinieneś podłączać do zielonego gniazdka. Ale żeby określić dokładnie w czym tkwi problem podaj:

  • ile gniazdek masz z tyłu komputera

  • czy masz gniazdka z przodu jednostki centralnej

  • model i firmę karty dźwiękowej


(OWOC SUDACHI) #10

Oki pokombinowałam z kablami w gniazdkach i jest GIT! !!