Dźwięki windows XP i przywracanie systemu


(Kuba88r) #1

Jak wyłączyć dźwięki XP typu opróznianie kosza, przy wchodzeniu i wychodzeniu do/z komputera i jak wyłączyć w ogole funkje przywracania systemu (bo ona podobno ciut miejsca zajmuje w kompie)? :?


(boczi) #2

Wyłączyć dźwięki:

Wejdź w Panel Sterowania -> Dźwięki i urządzenia Audio -> Dźwięki

A Przywracanie Systemu (wyłączasz na własną odpowiedzialność)

Prawoklik na Mój komputer -> Właściwości -> Przywracanie systemu


(P.Piotrek) #3

Dźwięki - wchodzisz tak jak wyżej napisali koledzy, zaznaczasz dane "Zdarzenie programu:" któremu obecnie towarzyszy dany dźwięk i w menu "Dźwieki:" pod spodem wybierasz (Brak) - pierwszy na liście w tym rozwijanym Menu :slight_smile:

Jeśli chodzi o "Przywracanie systemu" to proponuję jednak NIE wyłączać na stałe przywracania systemu na wszystkich dyskach :!:, lecz kasować od czasu do czasu utworzone przez system punkty przywracania systemu. Robi się to tak: wchodzisz do menu: Start/Programy/Akcesoria/Narzędzia systemowe/Oczyszczanie dysku/... wybierasz dysk twardy do oczyszczenia .../zakładkę: Więcej opcji/i w punkcie: Przywracanie systemu - klkasz przycisk Oczyść.

Przy okazji:

Wcześniej w zakładce Oczyszczanie dysku/Pliki do usuniecia: możesz zaznaczyć wszystkie punkty ptaszkami - wtedy też zyskasz więcej miejsca na dysku (czasem bardzo dużo) :!:


(Kuba88r) #4

A jakie jeszcze inne aplikacje moge wylaczyc ktora są zbędne a nie zaszkodzą działaniu systemu a wręcz przeciwnie polepszą jego szybkość czy dadza miejce na dyskach?


(boczi) #5

Poczytaj:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... topic=5989