Dźwięki z komputera + problem Win Rar

Witam,

Mam pewien problem , otóż ściągnąłem paczke pewnych plików na swój komputer. Pliki są spakowane Win Rarem , gdy chce je wypakować do obojętnie której lokalizacji na moim komputerze , zaczyna sie wypakowywanie z jednym “piknięciem” z wnętrza komputera(laptop) . Na koniec wypakowywania gdy otwiera się okno przenoszenia, pika 2 razy oraz wyskakuje komunikat :

26144104.jpg

Przenoszenie sie anuluje i jak nie miałem tych plików wypakowanych tak nie mam… Te piknięcia zdarzają się też co pare godzin nawet gdy na komputerze nie są wykonywane żadne operacje. Nie wiem za bardzo co się dzieje , szukałem na innych forach i w innych tematach lecz nie znalazłem odpowiedzi która by mi pomogła .

Pozdrawiam i czekam na pomoc

Shen

Błąd odświeżania RAM, uszkodzona kość?

http://www.programosy.pl/program,memtest.html przetestuj

Prawdopodobnie zdechnięty ram. Spróbuj tak jak przedmóca pisze przetestować memtestem, ale może najpierw spróbuj otworzyć obudowę i zamień kości miejscami. Sprawdź przy użyciu hd tune dysk pod kątem bad sektorów.

Ok sprawdze to co napisał kolega bez_pseudonimu , ale Piotr92 ciebie mało rozumiem i btw. mojego lapka nie jest tak łatwo rozkręcić ;/

//edit

Ten program zawsze tak wolno sprawdza ten Ram ?

a jaki to laptop??

memtest ma to do siebie, że nawet całą noc może testować, przynajmniej u mnie :slight_smile: .

Dodane 12.09.2010 (N) 16:00

żadnego lapka nie jest chyba łatwo rozkręcić

Jest to HP pavilion tx1000.

a w hp-kach nie powinno być klapki na RAM na dole?? Ja też mam HP i tam mam na RAM i miniPCI. Powinno być podpisane Ram.

Hmmm czy to chodzi o taką klapke gdzie jest narysowany prostokąt przedzielony na pół z tak jakby ząbkami ?

tak

No to jak się skończy test to tam spojrze . A co tam dokładnie mam zrobić ?

//edit

Myślałem że to sie na 100% kończy… Do ilu dochodzi MemTest żeby było koniec ?

//edit2

Ok już przeczytałem na innym forum że jeżeli do 100% nic nie wykryło to że jest ok . Ja tak miałem więc co robić ?

//edit3

Więc sprawa wygląda tak - Jakoś udało mi się wypakować te pliki już wcześniej , ale są to pliki do pewnej gdy na którą trzeba nałożyć patcha . Patrz jest także spakowany w win rarze . Moge go wypakować , chociaż też z dźwiękami z komputera . Ale nie moge go podmienić , ponieważ wyskakuje komunikat , ale jednak niby się coś przenosi i po probie odpalenia tego pliku wyskakuje kolejny komunikat :

bladp.jpg

Zamieniłem miejscami kości Ramu , tak jak ktoś pisał , ale bez zmian…

Dodam że pikanie takie wystepuje tylko przy tych plikach w Win Rarze inne moge wypakować . Znajomym to co mi nie działa , działa bez problemu…

jak tylko przy tym archiwum to może ono samo jest zwalone. Jak memtest nic rzekomo nie wykrył, to stawiam na Windowsa. Spróbuj przeinstalować ew. zobacz LiveCD Linux’a.

No właśnie chyba czekam mnie reinstall windowsa ;] No ale archiwum ściągane kilkakrotnie i tylko mi nie działa więc to nie wina paczki chociaż inne moge wypakowywać ;/

archiwum może być wadliwe, nie pobieranie. a co do pikania to może mu coś odbija. Sam mam HP więc wiem, jakie to “kapryśne” maszynki są.

Dodane 12.09.2010 (N) 19:03

ale twoim znajomym działa. Dziwne. Może WinRAR wadliwy??

Dodane 12.09.2010 (N) 19:05

ale tak czy siak powinieneś winde przeinstalować. Odświeżysz sobie itp. Może robala jakiegoś załapałeś

Ok tak więc dzięki za dotychczasową pomoc . Napisze po reinstalce systemu ;]

Swoją drogą - fajny notek, ile kosztował?

Oj już nie pamiętam xD Jak chcesz moge ci tanio sprzedać xD Tyle że poszły zawiasy w monitorze… i trzeba dać do serwisu i nie umiem znaleźć sterów do Tableta xD kupowałem go jakiś czas temu i wtedy dałem za niego 2200zł CHYBA…

A nie masz XP Tablet PC Edition? Nie no, ja jestem i tak do mojego 6-letniego nx9010 przywiązany :). Mimo to, że wydałem na naprawy więcej niż zapłaciłem za niego. U mnie zawiasy trzymają, ale touchpad nie działa :P.

Mi nie dawno poszły zawiasy , byłem w serwisie ale mi powiedzieli że ani na allegro ani w hurtowni nie ma zawiasów i krótko mówiąc że mam wała. A co to za program ?

To edycja XPeka. Windows XP Tablet PC Edition tu masz pod XP Media Center: KLIK. Do mojego lapa nie było gniazd zasilania w serwisie, żeby było śmieszniej. Mam takie “wyjące” nieoryginalne.

Dodane 12.09.2010 (N) 19:30

Tylko go chyba już nie kupisz.