Dzwonek Szklarska Poręba, czym go najlepiej skleić?

Witam. Kiedyś byłem w Szklarskiej Porębie i kupiłem sobie tam dzwonek. Wisiał on na drzwiach wejściowych do domu. Niestety wczoraj podczas zamykania drzwi zahaczyłem o dzwonek i dzwonek roztrzaskał się na dwie części. Zależy mi na tym , żeby go naprawić, ponieważ to pamiątka z gór. Mam pytanie , czym go najlepiej skleić ?

Obecnie tak on wygląda:

Superglue

Przedmioty użytkownika NaprawDom - Kleje - Allegro poczytaj może jakiś się przyda

A będzie się tym klejem dobrze trzymał . Zależy mi na tym , aby był to wytrzymały klej ,żeby się to zaraz znowu nie rozleciało.

Jeżeli kleisz klejem typu superglue, to podstawą jest oczyszczenie i solidne dociśnięcie elementów aż do momentu gdy klej złapie - a nawet trochę dłużej. Ważne, żeby kleju nie było za mało ani za dużo. Czasami łatwiej skleić jakimś dwuskładnikowym.

Jeśli to ceramika to raczej Superglue jest najlepszym rozwiązaniem lepszy bedzie jakiś dwuskładnikowy.

Mamut GLUE łączy porcelanę i glinę. Kleiłem nim np. urwane uszy kubków i działały latami.

Kleiłem kiedyś podobny, ale miał napis „Zakopane” - więc nie wiem, czy ten sam klej się nadaje.

1 polubienie

Raczej się nie nada, to w końcu inne pasmo górskie.

1 polubienie

Jak od najlepszego może być coś lepsze?

Raczej autor nie pyta o stosunek jakości do ceny produktu by oszczędzić kilka grosików jak super glue już od 20 zł a dwuskładnikowy jeszcze do 19,99 zł.

Robi się emocjonująco :stuck_out_tongue_winking_eye:

Jest jeszcze opcja, że zostawić tak jak jest - niech znajomi wiedzą, jak się autor wątku wozi po kraju… raz ma dzwoneczek ze Szkarskiej, później z Poręby.

Polecałbym klej ATK FIX od firmy Ataszek

Udało się skleić dzwonek jakimś porządnym klejem u mnie w robocie. Na szczęście się to bez problemu trzyma, także pamiątkę udało się uratować :slight_smile: