Dzwonki ultradźwiękowe - fake?

Znalazłem stronę z takimi dzwonkami http://www.wykop.pl/ramka/7971/dzwonki- … i-slyszysz

Ja słyszę do 21.1kHz więc jestem komarem 8-[

To zależy od głośnika, ponieważ nie każdy może obsłużyć każdą częstotliwość dźwięku.

http://www.teenbuzz.org/ Tutaj lepsza jest strona z tym dźwiękami.

Ja mam głośniki w monitorze.

To zależy od ich parametrów, w instrukcji, czy czymkolwiek innym dołączonym do monitora powinno być napisane, z jakiego przedziału częstotliwości może generować głośnik. Oczywiście wszystko zależy także od słuchu.

ten 14.7 KhZ o ból uszu mnie przyprawia

Znaczy z tego, co pamiętam, to dla człowieka niesłyszalne są dźwięki o częstotliwości około 8KhZ, ale o tym słyszałem dość dawno temu, więc niestety ta informacja, którą napisałem prawdopodobnie jest błędna, ale istnieje możliwość poprawności jej.

17,7 ale stary już jestem :lol: bo z wiekiem słyszalność wysokich dźwięków spada , większość osób około 30 nie usłyszałaby nawet 14,9

Z ciekawości, jaki monitor?

Sprawdziłem właśnie po kilka dźwięków z obu stron. Tego dźwięku 22,4kHz to raczej nikt nie usłyszy, bo to jest płaska linia, ktoś albo celowo, albo przez nieuwagę wrzucił plik bez jakiegokolwiek dźwięku. Natomiast na tej drugiej stronie (http://www.teenbuzz.org/) wszystkie dźwięki o częstotliwości większej niż 20kHz, mają tak na prawdę… 20kHz.

Hyundai N220WA albo N220A

A w ogóle to takie dźwięki są szkodliwe? Ja max 1 sekundę słuchałem każdego dźwięku a głośność monitora była 1 i po tych dźwiękach od razu nasiliły się moje szumy uszne. Dopiero dziś wszystko wróciło do normalności.