Dzwonki wiadomości (ANDROID)

Nie udało mi się znaleźć podobnego wątku, więc założyłem temat. Jeśli natomiast takowy istnieje proszę Adminów o przekierowanie :slight_smile:

Mam nadzieję iż temat nie powędruje jako SPAM.

Wielu użytkowników Androida zauważyło że nie ma systemowej możliwości wybrania dzwonka wiadomości w telefonie. Także zostajemy zmuszeni do używania tych systemowych, nie zawsze “fajnych” wg naszego gusta … oczywiście powstała masa aplikacji i programów które działając jako nakładki na system dawały możliwość wybierania dzwonków i ustawiania ich na dźwięki wiadomości. Ja natomiast szukałem dalej, by nie instalować dodatkowego softu …

Gdzieś na różnorakich forach znalazłem cuda - linijki kodów, zmiany w systemie itp … oczywiście nie chcę się w to za bardzo bawić, bo nie chcę złamać warunków Gwarancji mojego telefonu. Ni z tąd czy owąd pojawiło się światełko nadziei i dosyć spore zdziwienie. Jest możliwość ! Wystarczy zrobić podfoldery na karcie pamięci, w ostatnim folderze dać pliki dźwiękowe (mp3) i już mamy na liście systemowej dodatkowe utwory.

Wystarczy zrobić to w kolejnych krokach:

  1. Na karcie pamięci telefonu tworzymy folder i podfoldery w ten sposób :

CARD (karta pamięci telefonu) -> sdcard -> media -> audio -> notifications (to ostatni folder)

  1. w Folderze “notifications” wklejamy dźwięk jaki nasz interesuje (nazywamy go jak chcemy, oczywiście nie zmieniając rozszerzenia)

  2. w menu wyborów dźwięków wiadomości mamy nasz dzwonek :slight_smile:

Mam nadzieję iż w/w tekst pomoże użytkownikom szukającym takiego rozwiązania, bez konieczności instalowania dodatkowego softu.

To się tyczy również dzwonków na telefon i alarmów: Wystarczy stworzyć foldery odpowiednio: Ringtones i Alarms.

W niektórych telefonach nie trzeba było umieszczać ich w folderze media > audio. Wystarczyło bezpośrednio utworzyć takie foldery na kartę pamięci. Ale pewniejszym jest umieszczenie wg opisu @lordjahu.

Proste i działa, a i telefonu rootować nie trzeba :smiley: