E-8500 i temp. w spoczynku 46stopni co jest?

Witam.Zakupiłem dzis E-8500 proc normal bez oc w spoczynku z pomiarow Core Temp ma 46 stopni.Everest pokazuje 50.Tyle to ja powinienem mieć chyba dopiero po dobrym oc conajmniej na 4.0 nie kumam bazy co jest grane.Chlodzenie Thermalright Ultra-120 eXtreme+ wiatrak 120mm,mobo Asus P5E Intel X38 wszystko wykrył pieknie także mam zonka.Na Q-6600 nie miałem takich temperatur.Bios wgrane na defaul.Bios o numerze 502.Czyżby on miał problem z odczytem temperatur?Gdzieś mi sie obiło ze te procki miały własnie problemy z odczytywaniem temp.Doradzcie coś.Pozdrawiam.

ja na Box’owym chłodzeniu E7200 mam okolo30-38st… może wentyl nie działa?:stuck_out_tongue: pasta jakas dobra chociaż?

ja na boxowym chłodzeniu e7200 + 80mm mam 40*C Oo

Mam ten sam problem. Mam E8400 i temp w spoczynku 47*C :expressionless:

e84rq6.jpg

Tylko, że ja mam HD4850 który powoduje piekarnik, jego temp sięga +80*C a karta znajduje się na dole (ciepłe powietrze jest lekkie więc unosi się do góry, wysoka temp udziela się wszystkim podzespołom w komputerze).

Mam nadzieje, że po wymianie chłodzenia na Accelero S1 + Scythe Slip Stream temperatury będą w normie.

PS ja mam cooler Hyper TX2 który miał się kręcić z max prędkością 1800obr/min a przez tą temp kręci się z +2000obr/min :lol:

Dotknij radiatora, może czujnik jest uszkodzony, dociśnij go. A może jeszcze pasta się nie wygrzała?

Ja też właśnie mam tego radka i też mi zwiększa temperaturę Chipsetu i Proca, jak włączę FanFix na np. 65% i temp. karty spada do 45st. to procek idzie w doł do około lub poniżej 30.

No to mnie pocieszyłeś :slight_smile: Po wymianie chłodzenie temp w idle powinna być do 31*C więc i może temp procka spadnie.

ale widzisz z kolei pod obciążeniem procka i karty temp. procka hnie przekracza mi 50-52st.

Może postawie komputer do góry nogami? :smiley:

Sprawdzałem w biosie to jest 34 stopnie czyli norma.Czyżby te programy do mierzenia temperatur miały coś do tych nowszych procow?Paste mam Zalman ZM-STG1,wentyl na bank założony dobrze.To juz mój 3 proc także ten wentyl zakładam już z zamknietymi oczami;] radiator nawet nie jest ciepły.PS.Co oznacza funkcja ACPI 2.0 Support?To ma coś wspolnego z Pci-2.0?Bo zapodałem Radka 4870 i wczesniej na 8800gtx tego nie zauważyłem?Mam na disable.

Może jako jeden z niewielu wybrańców masz w miare sprawną diodę termiczną w procesorze i nie zaniża ci bezsensownie odczytów… Te procesory wydzielają prawie 65W ciepła, w domu masz np 18 stopni Celsjusza to jakim cudem temperatura ma pozostać na poziomie 30 stopni? Najlepsze chłodzenia powietrzne osiągają wydajność 0,3W/C przy wysokich obrotach wentylatora, dlatego w cichym komputerze można przyjąć sprawność chłodzenia conajmniej 0,4W/C , a to daje nam ok +26stopni do temperatury otoczenia, która wewnątrz komputera jest dodatkowo wyższa niż w pomieszczeniu, spokojnie +7 stopni przy wydajnych podzespołach i dobrym ale cichym chłodzeniu obudowy. I gotowe, mamy 51 stopni z tego równania. A jakoże mówisz że masz takie chłodzenie i że w idle’u masz ok. 46 stopni to może masz poprostu taki sobie przewiew w obudowie i ten wentylator na tr’rze też niezbyt wydajny, po dołożeniu jeszcze dość mocno grzejącego się chipsetu i zapewne wydajnej karty graficznej wszystko się kumuluje i tyle możesz mieć poprostu w idle’u. Możliwe że nie masz też włączonego EIST’a bo to jest jedyna realna możliwość na to aby mieć ca. 30 stopni w idle’u na chłodzeniu powietrznym.

A ACPI to zarządzanie energią w wykonaniu systemu operacyjnego, najlepiej jeśli zezwolisz jak najwyższą wersję, sprawdzając uprzednio na stronie intela albo producenta mobo czy nie ma czasem do tego jakiś sterowników, ale wątpie, powinny być w os’ie.

Ok czyli co w biosie dać to na enable czy zostawić disable?Stery mam najnowsze do płyty.I powiedz mi jeszcze jedno co to jest ten EIST?Gdzie tego szukać w biosie?

40-50stopni to w spoczynku norma dla tych procków

moje małe spostrzeżenie:

  1. Przed otwarciem obudowy (idle):

Procek ok. 33-35st

Mobo ok. 50st.

Dysk ok. 33st

Grafa ok. 73st (fanfix na 30%)

  1. Po otworzeniu budy:

Procek 26st.

Mobo 46st.

Dysk 31st.

Grafa 67st.

Wniosek: Trzeba zadbać o dwa wentyle, przód i tył jeden.

Ps, jak sądzicie lepiej zostawić na boku obudowy tą taką tubę do procka czy zamontować w jej miejsce trzeci wentyl?

Nie kupuj wentyli tylko otwórz obudowę na stałe tylko postaw ją tak żeby nikt nic nie kopnął.

Jak jest zamknięta obudowa to jest bezpieczniej :stuck_out_tongue: A niech jakiś taki większy robal się pojawi i wejdzie do coolera procesora… i jest problem :stuck_out_tongue:

No właśnie a wymuszony obieg powietrza by chyba lepiej skutkował niż otworzenie budy…

True, u mnie po otwarciu obudowy temperatury rosną średnio o 3-5 stopni, wystarczy dobrze rozstawić wentylatory.

No właśnie, i zastanawiam się teraz, na bank jeden wentyl na tył pod zasilacz, drugi na przód żeby wsysał powietrze do obudowy i owiewał dysk. Zastanawiam się nad trzecim wentylem, z boku obudowy na wysokości procka mam tę tubę żeby wentyl procka kręcąc się wsysał powietrze do budy, zastanawiam się czy ją zostawić czy zamienić na 3ci wentylek. Jak sądzicie?

ps, i jakie wentyle polecacie? 80 lub 92mm. Podobno dobre są Arctici i dość ciche, i tanie.

Wstaw 3 wentylek między blachę a tubę, to daje najlepszy efekt. A AC 8025L jest dość głośny niestety, szukałbym może np tego:

http://allegro.pl/item402451763_acutake … 4_9db.html