E-machines brak reakcji

Witam :slight_smile:

Mam problem otóż mój laptop nie chcę się włączyć. Problem polega na tym że jak włączę ładowarkę do gniazdka to ta dioda w niej się świeci, gdy włożę do laptopa dioda gaśnie. Nie zaświecają się na lapku żadne diody, no i nie odpowiada na na przycisk power.

Co to może być płyta czy gniazdo zasilania ??

Pozdrawiam

Nie wykluczone, że nawaliła sama ładowarka i jej obciążanie ładowaniem po prostu ją wyłącza, bądź mocno obniża parametry. Rozumiem, że nie jesteś w stanie uruchomić laptopa na samej baterii, bo pewnie jest wyładowana? A byłby to najlepszy sposób, by przekonać się, czy płyta główna laptopa jest sprawna.

No właśnie z baterią jest problem. Zastanawia mnie właśnie dlaczego ta dioda gaśnie na ładowarce. Lepiej jak by to tylko ładowarka padła, bo to by kosztowało grosze

Spróbuj wyjąć baterie i podłączyć ładowarkę do laptopa i wtedy go uruchomić. Być może w baterii jest zwarcie?

Nie ma różnicy to samo się dzieje z baterią czy bez.

No to jednak najpierw postaraj się o ładowarkę. Choćby pożyczyć, byle wtyczka, napięcie i polaryzacja na wtyczce były takie same.

Jeżeli chodzi o E-Machines i ich zachowanie związane z problemami z zasilaniem (przynajmniej u mnie tak jest):

  1. Zasilacz za słaby: laptop zgłasza błąd ładowania - dioda baterii zaczyna migać

  2. Zwarcie: zasilacz się sam wyłącza

Zatem zapewne zwarcie w gnieździe albo spalony układ zasilania.

Rozkręciłem dzisiaj go, i płyta jest ładna czyściutka więc to raczej coś z zasilaniem będzie.