E-mail - konto, wiadomości itp

Witam!

Nurtuje mnie pewna sprawa, która dotyczy kont e-mail, a dokładnie otrzymywania wiadomości e-mailowych. Od pewnego czasu zdarza się, że na konta e-mail nie docierają powiadomienia i wiadomości, które są wysyłane automatycznie, tj. za pośrednictwem jednego z internetowych serwisów aukcyjnych.

Administratorzy tego serwisu upierają się, że problem z pewnością leży po mojej stronie. Ja natomiast mogę ręczyć, że wszystkie inne wiadomości e-mailowe otrzymuję zawsze na czas, bez żadnych opóźnień.

Wydaje mi się to nieprawdopodobne, aby moja skrzynka pocztowa traktowała e-maile tak wybiórczo i odrzucała akurat te, które są wysyłane za pośrednictwem tegoż serwisu. Zaznaczam, że posiadam płatne konto, w firmie profesjonalnie się tym zajmującej. Wykluczam także wszelkie nieprawidłowe ustawienia poczty lub reguł wiadomości. Parametry systemowe/sieciowe też są O.K.

Moja pytanie brzmi - czy możliwa jest sytuacja, w której nie otrzymuję wiadomości tylko od jednego, konkretnego nadawcy, a od pozostałych tak? Mimo tego, że moje ustawienia poczty są prawidłowe, a owy nadawca zarzeka się, że przyczyna problemu na pewno nie leży po jego stronie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Może lądują w folderze spam?

Nie, nie lądują. Po prostu nie docierają.

teoretycznie tak, choć wymaga to specyficznego zbiegu okoliczności.

praktycznie - mało prawdopodobne, jeśli na pewno nie lądują automatycznie w spamie/koszu/czyms_analogicznym.

Dziękuję za odpowiedź. :slight_smile: