E-maile znikają przez Mozille Thunderbird (wp.pl / tlen.pl)

Witam . Pocztę zawsze sprawdzam przez przeglądarkę (Mozilla Firefox) . Głownie korzystam z tlen.pl lecz od czas do czasu zdarza mi się użyć wp.pl .

Postanowiłem więc sobie dzisiaj , że zainstaluje jakiś program pocztowy dla mojej wygody . Wybór padł na Mozille Thunderbird (nie piszcie mi , że np. The Bat! jest lepszy bo to nic do tematu nie wniesie) . Więc dla bezpieczeństwa wchodzę na wp.pl i tam zaczynam testować . Zaglądam do FAQ/Helpera , znajduje takie info : Poczta :

* przychodząca: pop3.wp.pl

* wychodząca: smtp.wp.pl

Ustawiam sobie wszystko w programie po kolei jak leci , bezproblemowo . Zadowolony po utworzeniu konta klikam na “Pobierz wiadomości” . Cieszącymi się oczyma patrze jak dane spływają do Thunderbirda . Wszystko ładnie działa , przeglądam wiadomości i wychodzę z programu .

Następnie przez przeglądarkę wchodzę na pocztę wp.pl , loguje się , a tam gdy klikam losową wiadomość , pokazuje się coś takiego :

schowek02_9065c.jpg

Zaznaczam , że błąd występuje w każdej wiadomości w każdym folderze .

Boje się , iż na tlen.pl po takim zabiegu również stracę wszystkie wiadomości , a pośród nich różne ważne pliki . O co tutaj chodzi ? Czy trzeba coś przestawić w ustawieniach poczty albo programu ?

Troszkę googlowałem ale na razie nie wiele znalazłem . Jak coś więcej odkryje napisze natychmiast tutaj .

komunikat nie jest wynikiem działania programu pocztowego. Napisz do administracji WP, na stronie jest jakiś formularz zgłaszania błędów. Kiedyś też to miałem, po napisaniu do nich problem został usunięty. uzyskałem odpowiedź z informacją o usunięciu problemu.

chociaż przyznam, że ja mam na wp.pl konto płatne Pro, jak traktują zgłoszenia od użytkowników kont darmowych - nie wiem.

Mam podobny problem opisany tutaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

Tylko, że u mnie to było tak, że wyskakiwał błąd, że złe hasło do poczty (onet; klient dobrze skonfigurowany) ale e-maile i tak znikały ze skrzynki (poszły w kosmos). Lepiej jak konfigurujesz Thundera to zaznacz aby pozostawiał kopie na serwerze.

PS Pozostaje przy kliencie wbudowanym w Opere.

Spróbuje się narazie skontaktować z pomocą wp.pl tak jak napisał grzegorzch . Zobaczymy co mi odpiszą o ile w ogóle to zrobią .