E2140 czy x2 4200 bez oc!

Większy transfer między ramem/procesorem/chipsetem. Na am3 ma być pełna obsługa ddr3 i możliwe że jakieś ht o jeszcze wyższych transferach. Am2+ dodatkowo obsłuży dwa niezależne kontrolery ddr2 (a nie jak do tej pory jeden 2 kanałowy), co do wydajności to z piewszych testów barcelony wynikło że jeden rdzeń takt w takt ma taką samą wydajność co k8… ale kto wie, może niedoróbki przedprodukcyjne… skalowalnośc i energooszędność za to miał na takim poziomie że powala całą architekturę core na kolana.

:mrgreen: HT3 daje tylko i wyłącznie przyspieszenie w wymianie danych w przypadku wielu dysków twardych. Reszta jest niezauważalna (ponoć)

No i? Może niech te pamięci najpierw stanieją :stuck_out_tongue: Na razie DDR3 jest drogie więc czekanie jest bezcelowe.

A to nie od procka zalezy? Kontroler pamięci w AMD jest w procesorze, a nie na podstawce (w Intelu w chipsecie ale na podstawce… ;P).

Aplikacje serwerowe troche inaczej się zachowują. Pozatym w serwerach dużą wagę nalezy zwracać na pobór energii.K8=K10? http://anandtech.com/cpuchipsets/showdo … i=3092&p=5 pierwszy z brzegu test. Mało bo tylko 15-20% przewagi… Ale to nie ta sama wydajność…

No i widzisz mcdracullo nie wiesz co to skalowalność a co to wydajność jednego rdzenia, wydajność jednego rdzenia przypada dla jednego wątku i w pokazanym przez ciebie teście z jednego wątku korzysta itunes i lightwave3d, wyniki mówią same za siebie.

AM3 ma wyjść za ponad rok a wtedy sytuacja na rynku ramów będzie zapewne zupełnie inna.

Kontroler jest na procesorze, ale to czy będzie chodził na 2x64bit czy 1x128 zależeć będzie od płyty głównej.

No i bardzo ciekawe stwierdznie z tymi zyskami ht3… podaj może jakiś link (nie inquirer’a :]). Powinieneś wiedzieć że ht to następca klasycznego fsb który jest wciąż stosowany u intela i powinieneś tez wiedzieć że mimo wszystko przy tych samych taktach sam wzrost tegoż fsb zwiększa wydajność zestawu. Co do wymiany danych z matrycami wielodyskowymi to masz na myśli różnicę między sata’1 i 2 chyba bo dyski twarde mają tak żenujące transfery w porównaniu do ramu że tutaj różnicy nieobaczysz bo to niemożliwe (4 raptory w raidzie 0 zaledwie wypełnią przepustowość kontrolera sata2, a ddr 800 mają przecież przepustowość ponad 21x większą :] Ht ma właśnie zwiększyć wymiane danych między ramem i procesorem. O ile na ddr’y 2 ledwo wystarcza fsb 1333 intela to już 2ghz’we ddr’y 3 będzie hamować (wiem bo testowałem to już kiedyś, celek 1,7 fsb 400 (100x4) na ddr266 jeden kanał vs duron 1,3 fsb 200(100x2) na ddr 400 dwa kanały, i co się okazywało? Ram przy celku miał dobre 20% większy transfer mimo iż ram był bez porównania wolniejszy, a i duron wydajniejszy był od tego celka nawet przy takiej różnicy taktowania :]

Ogólnie AM2+ można porównać do s754 które też było przejściówką, da skorzystać z części zalet nowej architektury ale nie z całości :slight_smile:

:shock: Ale i jeden i drugi proc miał więcej niż 1 rdzeń - przyrost jest w każdej aplikacji. Połączenie dwóch jąder też ma znaczenie i widać że w K10 jest lepsze. to tez ma znaczenie - szczególnie dziś - gdy procki nie idą w megaherce a w rdzenie. Rozumiesz o co mi chodzi?

Chodzi Ci o ceny? Napewno cena się zmieni - ale teraz DDR2 do OC mogę kupić za 7 stów (patrz mój sig) a za rok DDR3 do OC napewno nie będzie w tej cenie.

Mylisz pojęcie HT z HTT ;]

Na obecnym poziomie wystarcza to co jest ;]

Podaj mi jeden test który pokazuje że HT3 jest lepsze od wczesniejszych wersji. ;] JA za swoją wypowiedzią dodałem ponoć (opieram się na plotkach).

ke? AM2+ ma przedewszytskim wsparcie dla DDR2. Ja bym go raczej odbierał jako AM2 z możliwością obsługi K10. Nie wiem czy wiesz, ale wiele płyt AM2 jest AM2+ Ostatnio Asus wypuścił biosy do swoich płyt głownych dzięki czemu jego płyty stały się “ready to K10” - oficjalne AM2+.

Dokładnie, ale chodzi o to że starałeś się wmówić nam że k10 to tez skok wydajności dla pojedyńczego wątku tak jak w architekturze core, ale niestety tego nei widać, co nie zmienia faktu że jego możliwości wykorzystania mocy wielu rdzeni (skalowalność) i energooszędność (4 rdzeniowa barcelo ma tdp ja 2rdzeniowe 0,9nm athlony :] ) daje podstawy do optymistycznego spojrzenia na przyszłość k10.

Nie no obecnie wyśmienite ramy do oc 2x1gb ddr2 są po 360zł :] A co do ddr3 to za rok stanieją przynajmniej o połowę, to jest taka sama sytuacja jak przy wchodzeniu ddr2 na rynek.

Każdy wie o co chodzi, a czepianie się literówek chwały ci nie przyniesie, gdyby chociaż oba rozwiązania były ze stajni amd to jeszcze możnaby się zastanawiać…

Cytowanie zdań wyrwanych z kontekstu to piękna rzecz, htt taktowane zegarem np 3,2GHz będzie z oczywistych względów wydajniejsze od htt taktowanego zegarem 2GHz a tymbardziej od fsb 1.3GHz :] Nie po to wprowadza się nowe rozwiązania aby były wystarczające dla starych rozwiązań, tak robi tylko intel ze swoimi chipsetami i nikt go za to nie kocha.

Wątpie aby stawały się AM2+, bo to nie jest raczej kwestia biosu. Te procesory miały być kompatybilne a AM2 ale nie bez pewnych strat (htt i 128bitowy tryb kontrolerów pamięci na procesorze zamiast 2x64 (który w praktyce da zapewne troche dodatkowych MB/s przy tych samych pamięciach). Z resztą zobaczysz - AM3 nie wprowadzą raczej tylko dla ddrów 3 bo pomimo tego iż jest to pewnie z tego jednego powodu konieczność (muszą dodać jedną nóżkę :wink: ), to nie zachęcałaby do zmiany platformy. Na skali przyszłego roku można powiedzieć że am2 to przejściówka do am2+. Tak czy siak dopiero am3 ustabilizuje sytuacje w pełni tak jak to swego czasu uczyniło am2(939 było wyśmienite, a w momencie gdy wprowadzono am2 ddr’y 2 były beznadziejne, miały gigantyczne opóźnienia i były drogie, dlatego amd nie robi tego samego błędu i czeka aż ddr’y 3 troche się rozwiną i stanieją).

Zawsze tak jest!

Kłótnia między niebieskimi i zielonymi… Nie słuchaj ich!!

Z dobrych porad, wyczytałem tylko żebyś wziął płytę Asusa albo Gigabyte (chyba najlepsze wykonanie, stabilność)

A prawda jest taka, że różnica między prockami (w rzeczywistych zastosowaniach) jest znikoma. Kiedyś byłem zagorzałym zwolennikiem AMD, a dziś… używam obu platform. Jedna jak niżej (do wszystkiego) a drugi to prawie odpowiednik tylko na Athlonie 64 x2 6000+ płyta Asus M2N32-SLI Deluxe nForce 590 SLI, też 2GB ramu OCZ, grafika Asus 7900GTX, 4x 250GB Barracuda -tego używam tylko do pracy (obróbka materiału video + troszkę Photoshop) i powiem wam, że to praktycznie to samo. Materiał szybciej mi się renderuje na Intelu (ale to znikoma różnica), a używam AMD do tego celu bo prawie nie ma z nim kłopotów a C2D zdarzało się zawieść mnie parę razy. Za to w grach Intel zostaje z tyłu! …DALEKO (specjalnie przekładałem Grafe do testów)

Wyboru dokonaj sam. Zastanów się do czego będziesz używał kompa.

…aha Intel pięknie się podkręca!! AMD cieniutko (przynajmniej u mnie) :faja:

K10 były serwerowe a K8 desktopowe - już wiesz skad taki niski przyrost wydajności czy tłumaczyć różnice między tymi dwoma roziązaniami raz jeszcze?

Wyśmienity RAM do czego? Spójrz w mój sig. Jak dostaniesz te memki za 360zł to kupuje 10 sztuk ;] na 4-4-4-5-11 przy napięicu 2.2V robie 1000MHz, a przy 2.5 na 1200 (niecałe).

HTT i HT to nie z AMD?

HTT - prędkość szyny ram-cep (u Intela FSB)

HT - prżedkość przesyłania danych pomiędzy prockiem a chipsetem i resztą peryferiów (u Intela chyba QFSB).

Jest jeszcze HT od Intela, ale to faktycznie inna stajnia. Czy nadal sądzisz, że pomyliłem pojęcia? To chyba Ty je pomyliłeś - nie zamierzam wyłapywać literówek ale to jest wielki bład (nie pbędziesz przekraczał 1000MHz HT czy HTT? )

marketingowy bełkot! A powiedz mi jaka jest różnica między PCI-e x16 a AGP x8? Bo ja nie widzę różnicy. (Tak, tak - to tak jak z tym proszkiem ;])

http://skocz.pl/AM2+iasusin4

Nóżek to jest chyba tyle samo, tylko wcięcie jest w prawo przesunięte, obniżon V., oraz zupełnie inna obsluga. AM2 przyniosła jakąś nowość oprócz DDR2?

No własnie czekało i znalazło odpowiedni moment (może nie odpowiedni ale odpowiedniejszego być nie mogło). Pozatym teraz będzie tak samo. Jak wejda opóźnienia wciiąż będą duże. Jak AMD wejdzie w DDR3 to producenci pod wiekszą presją będą starać się o lepsze pamięci.

Akurat moja wymiana poglądów z mcdracullą jest o tyle ciekawa że zgaduje że obaj jesteśmy zwolennikami amd, więc kłótnia to to nie jest :wink:

A co do twojego procka to przecież fabrycznie chodzi na granicy możliwości k8 tak więc do potkręcenia potrzebna byłaby skraplarka a i to nie dałoby pewności zyskania choćby 200mhz :wink:

Bez oc lepszy będzie amd, a i socket am2 bardziej przyszłościowy, a i do ewentualnego oc większość procków amd ma duży potencjał (poza topowymi oczywiście).

:shock: Spadłeś z konia czy czytasz PCLAB?

Nawet te topowe.

Polecam http://www.hwbot.org

Poaptrzysz na wyniki to zmienisz zdanie… ile rzeczy można zrobić na powietrzu to się w głowie nie mieści!

ha… ha… ha…

Macie racje!

Obaj…!

:piwo: