E2140 czy x2 4200 bez oc!

Mam dylemat po przeczytaniu kilkunastu stron testów mam w głowie zamęt co wybrać zaznaczam że nie bawię się w OC komputer potrzebuje do multimediów gier internetu i tu się waham po między:

cpu: intel dual core e2140

mobo: gigabyte ga-p31-ds3l

cpu: athlon x2 4200

mobo: abit an52

reszta to

ram: corsair 2x1gb/667

hdd: seagate 250gb

zasilacz: chieftec 450w

ceny zestawów są zbliżone tylko co jest wydajniejsze bez oc i stabilne bo co do amd i dwurdzeniowośći to wyczytyłem że jest kiepsko w niektórych aplikacjach i grach że niekiedy aby wykorzystać 2 rdzenie trzeba ściągać poprawki łatki które obniżają wydajność. Więc co stanowi najlepszą alternatywę do domu ?

Ja bym brał zestaw nr 2. Jeśli nie kręcisz to bierz jak najwyższy ,numerek" athlona.

jak już zaznaczałem różnie to bywa z amd w zależnośći od testów problem się pojawia w momencie aplikacji wykorzystujących dwa rdzenie i tu intel górą ale to tylko benchmark mnie interesują opinie posiadaczy sprzętu.

Kurde co to za głupoty Patche łatki? :stuck_out_tongue: ja sam mam x2 więc wiem o nich wszystko :wink: hehe Jeśli chcesz mieć stabilny i wydajny komputer bez OC wybieraj ZESTAW NUM 1 Ten Procesor śni się nie jednemu Overclock-erowi po nocach ale nie o to chodzi nawet bez OC Pentium wygrywa!! co z tego że ma o 500mhz mniej to nic nie zmienia jest w 100% stabilny i dużo wydajniejszy!! :o w dodatku niezawodne, niezawisłe lecz beznadziejne do Oc płytki Gigabyte to zestaw dla Ciebie naprawde!! ale cena może zniechęcić do kupna… może tak Zestaw 1 jest o 10% wydajniejszy od 2 zestawu :stuck_out_tongue: i tu dałem Ci pole na zastanowienie się;]

PS: w 2 zestawie po co chcesz kupić Abita skoro nie chcesz podkręcać?? a poza tym z Abitami jest straszny problem z gwarancją !!

Złączono Posta : 28.09.2007 (Pią) 23:08

jeśli jednak byś podkręcał:P

4200+ BRISBANE + DFI Infinity = 3.0ghz przy 1.45v na jakimś dobrym chłodzeniu

E2140 + Abit Ab9 = 3.3ghz przy STOCK napięciu!! na jakimś dobrym chłodzeniu żecz jasna:P podobne parametry ale pentek zjada x2 narazie:P

poczekajmy na BARCELONE:P

PozdRo 8)

Żeby takiego mieć, to trzeba kupić selekta, bo trafić takiego ze sklepu to jak w totak wygrać.

Większość na def nie przekroczy ~2.5

Zapomniałem dodać:P no ale aż tak rzadko to się one nie trafiają:P

a się ożywiło i to mi się podoba. Miałem już parę płyt pod amd i jak na razie abit się nie grzeje jego radiatory są lekko ciepłe nie tak jak innych producentów. Co do zestawów to szala przechyla się na korzyść intela i na zasilacz Delta 400w- co o tym myślicie ?

Raczej dostanie takiego proca graniczy z cudem.

Niektóre proce mają tak nisko walla że czasem ich maksymalne taktowanie jest w granicach 2,7-3,2

W obu zestawach słabe płyty, a to jest podstawa żeby w ogóle kręcić.

Poczekaj jeszcze i dozbieraj więcej kasy

Napisałem OC mnie nie interesuje więc wydawanie kasy na mocniejsze mobo zbędne zestaw ma być wydajny sam w sobie.

Polecam tą poradę :stuck_out_tongue:

5 miesięcy wytrzymaj, k10 sobie kupisz i po krzyku, jeśli chiefteci to najbezpieczniej seriee cft

no własnie chłopak niech kupi ten 1 zestaw bo to nie ma nad czym się zastanawiać! dlaczego? odsyłam do mojego posta j.w

tak na marginesie ceny obu zestawów jak dla mnie są jednakowe-się handluje to się ma :P- także istotną rolę odgrywa tylko wydajność i stabilność :slight_smile: z wydajnością intelowską w testach różnie ale pora bym sam się przerzucił z amd na intel i zobaczył :slight_smile:

C2D z athlonem X2 zegar w zegar wgrywa o 10-20%

To ja nie rozumiem jak może E2140 1,6Ghz wygrywać z athlonem x2 4200+ 2,2ghz

zależy jaki test w aplikacjach dwurdzeniowych już nie jest tak klarownie

Zobacz tu i nie gadaj głupot unreal tournament obsługuje dwa jajka

http://www23.tomshardware.com/cpu_2007. … &chart=422

A ten który ma wyjść obsługuje 4rdzenie.

Crysis, będzie potrzebował do minimalnych 2jaja…

seborg ile masz kasy na procka + płytę? Ja byłbym za Intelem, chyba, że byłbyś skory potem do przesiadki na K10 (ale z drugiej strony nie wiadomo co pokaże Phenom…).

I tak, zalety takie jak HT3, trzeba będzie zakupić nowe mobo z podstawką AM3(chyba).

Podstawka A2+ już to obsługuje np. taki biostar TF 560 już jest zrobiony pod phenoma

AM2+. Tylko po co to HT3? Wiesz jakie ma zalety?