E2180 - kilka pytań odnośnie OC

Chciałbym zadać 2 pytania odnośnie OC.

  1. Czy lepiej jest zwiększać FSB przy mniejszym mnożniku czy przy większym? Teraz mam 10x320 ale zastanawiam się czy nie lepiej byłoby np. 9x360 - Chodzi mi oczywiście o wydajność.

  2. Przy jakim bezpiecznym napięciu może pracować E2180? Mój przy obecnym konfigu działa na 1.36V i w stresie ma 57*C (na rdzeń - pasta świeżo nałożona [wczoraj] więc pewnie jeszcze spadnie z czasem)

Komp działa stabilnie w takiej konfiguracji ale myślę że jeszcze by się z niego coś wycisnęło tylko jak lepiej i do jakiej granicy :slight_smile:

Sprzęt jak w podpisie.

  1. przy większym

  2. boxowe chłodzenie ?? zamontuj nawiew na proca z obudowy (tylnia ścianka).

Pentagram FreeZone HP-90 AlCu Alpaya (podpis :slight_smile: )

Do tego są otwory w obudowie + wiatrak który wyciąga powietrze bezpośrednio zza procka

za mała czcionka

keeeee ??? wyciąga zza procka ?? :D, masz obieg powietrza w postaci wiatraka wdmuchującego z przodu + wydmuchujący z tyłu ??

To jest stara obudowa więc kombinowałem ;] Wentyl z Alpay’i na pionowym radiatorze dmuchjąc na radiator, wydmuchuje powietrze na tylną część obudowy gdzie jest drugi wiatrak który wydmuchuje to powietrze na zewnątrz :). Z przodu nic nie ma bo nie ma możliwości zamontowania czegoś ;]

Wygląda to tak:

dscf3437am1.th.jpgthpix.gif

dscf3438ns3.th.jpgthpix.gif

:slight_smile:

Ja bym był raczej za tym drugim rozwiązaniem, ponieważ wzrasta wtedy znaczniej wydajność pamięci.

Nie przekraczaj 1,45V-1,5V zależnie od temp