E2180 - podkręcanie na MC 350W

Chiałem zapytać czy mój zasilacz wystarczy do podkręcenia tego procka do ok. 3Ghz? W kalkulatorze power supply… wyszło że mój komp potrzebuje 264W, tylko nie wiem czy to jest Idle, czy Stress… Narazie nie planuje podkręcania, lecz pytam z ciekawości. Takie dla pewności jeszcze pytanie, czy Karakorum wejdzię na płyte z podpisu i o ile sie zmniejszy temp bez podkęcania? 10 stopni C?

jeżeli chcesz podkręcać to pomyśl o lepszym zasilaczu. U ciebie 500 w nie był by nadmiarem.

Kręć :), a na tego Pana wyżej nie zwracaj uwagi.

dudpis, specjalista od zasilaczy :wink: To Ty nie wiesz, że potrzebujesz tagana 1300W?! Tylko na tym zasilaczu możesz zacząć chociażby myśleć o podkręcaniu.

A tak kończąc z żartami to ten modecom 350W powinien styknąć dla kręcenia do 2,5GHz, więcej bym na nim tego Twojego core’a nie kręcił. Niby ten modecom jest dobry, ale tak naprawdę nie nadaje się do ostrego o/c, lepiej zakupić jakiś mocniejszy zasilacz no i też oczywiście pewny, a nie np fever 50000000W :wink: Markowy zasilacz 430W powinien w zupełności zadowolić Ciebie i Twojego kompa.

Karakorum będzie doskonałym wyborem.

eee tam spokojnie, jeśli nie będziesz szalał z napięciami Ci starzczy…

No to w końcu kurde nie wiem…

Spokojnie starczy… :wink:

Oj do 3GHz pociągnie spoko o/c.

spokoojnie, widziałem kompa który na athlonie x2 i 8800 gt 2gb ram etc :smiley: ma modecoma mc 350.

więc tobie o/c nie zaszkodzi

Dzięki za odp. A takie jeszcze pytanko na jakim napięciu dobija się do ok. 3Ghz? Tzn o ile od standardowego 1V?

Najpierw podbij, jak masz dobrą sztukę, to może dojedziesz na def.

dudpis , no to tu już się trzeba znać, bo to zależy od egzemplarza. Musisz poczytać, popatrzeć, to sam zobaczysz.

Marekkk , ja widziałem pentium 4, radeona hd2900xt i 3GB ramu na feelu II 300W, też działał.

Też widziałem ale spalonego, z winy Feela II 300W

Oj daj spokój, Modecom MC to naprawdę dobry zasilacz, trzyma napięcia pod obciążeniem lepiej, niż jakieś Enermaxy, Corsairy, Tagany, czy też Anteki.

Scorpio, właśnie o tym mówię, odrobinę myśląca istota wie co miałem na myśli pisząc takie porównanie.

Chyba nie wiesz co piszesz… LOL!

Zaraz napiszesz, że twoja zasiłka jest rewelacyjna.

Piotrek_20 , w tym przypadku to IRONIA, (nie mylić z aronią).

Tak wiem wiem, że każda sztuka się inaczej kręci. Pytam tylko dlatego, że chciałem zobaczyc w tym kalkulatorze ile będzie ciągnąć zestaw po przetaktowaniu proca…

Dziękuje za odpowiedzi :).

No właśnie wg testów przeprowadzanych na zasilaczach Modecom MC naprawdę trzymał napięcia lepiej np. od takiego Tagana U33 400W :slight_smile: