E4300@3GHz na Foxconn p35a z Scythe Mugen-temperatura

Witam.

Mam E4300 z Scythe Mugen, po podkręceniu do 3 GHz (vcore podniesione o jedną opcję wyżej) osiąga temperaturę ok 70 stopni. Z tego co mi wiadomo, to za dużo. Komputer był składany w serwisie, więc chłodzenie jest raczej dobrze założone. Komp ma 2 dni, a słyszałem, żę pasta termoprzewodząca dopiero po jakimś czasie zaczyna działać…

Aktualnie obniżyłem vcore na domyślne i procka na 2,4 GHz. (Temp. ok 62).

Oto temperatury na 3Ghz:

tempqu5.th.jpg

  1. Dlaczego każdy program podaje inną temperaturę? (Dodam, że w BIOSie pokazuje 44 stopnie.)

  2. Co powinienem zrobić. Czy te 70 stopni to normalne? Scythe Mugen jest chłodny.

Każdy program pokazuje inną temperaturę, bo są niedokładne i bardzo często przekłamują. Napięci i temperatury mierzy się dobrym miernikiem (najlepiej laserowym :P).

Przekłamanie programów, sam sobie odpowiedziałeś.

Złączono Posta : 29.09.2007 (Sob) 21:12

Zmierz miernikiem abyś spokojnie spał. Wykombinuj skądś miernik :smiley: Najlepiej kup taki panel LCD do montażu w zatoce 5,25’’ z termometrami :wink:

Złączono Posta : 29.09.2007 (Sob) 21:16

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2816

Jaka pasta na procku?

Zobacz czy wszystko dociska porządnie do proca

Pasta ta dołączona do Mugena. Moim zdaniem wszystko trzyma proca.

Temperatura pokazywana w BIOSie powinna być najdokładniejsza? I pokazuje ona temp nieobciążonego procesora?

Miernikiem łatwo sprawdzić temperaturę (podłączyć itp.)?

W laserowym wystarczy poświecić w kierunku ciepła :wink:

W biosie temperatura procka jest w idle. Jeśli czujnik na płycie głównej nie jest skopany, to właśnie w Biosie są pokazywane najdokładniejsze temperatury.

Nie pamiętam ażeby sythe dołączało do swoich produktów jakieś rewelacyjne pasty termoprzewodzące, ale jeśli rzeczywiście jest dobrze zamocowane chłodzenie to nie ma problemu (zła pasta może działać jak izolator, ewentualnie nałożona w taki dziwny sposób że między nią a procesorem zostaje powietrze (raczej niemożliwe) tak czy siak w takiej sytuacji chłodzenie jest chłodne a procesor się mocno grzeje), dla pewności możesz zmienić pastę termoprzewodzącą na zalmana stg-1 albo paste as5 (cieniutka warstwa, w przypadku zalmana nie da się nałożyć grubej warstwy).

Zobacz tem jeszcze w CoreTemp 0.84

Temperatury w tym foxie(bios) najdokładniejsze nie są

Tak jest z kręceniem, niby tani proc i kręcić ale trzeba kupić chłodzenie, pasty… no i umieć podkręcić a efekty nie zawsze oczekiwane mimo poniesionych kosztów. Taniej kupić AMD odpowiednio wysoko taktowanego i mieć spokój no chyba, że komputer jest potrzebny do szpanu nie pracy/rozrywki :smiley: Jeśli chodzi o Foxconny to monitor systemowy troche mija się z rzeczywistością.

Dotknij palcem i powiedz czy da sie dłużej przytrzymać.

Błażej , nie mogę nigdzie znaleźć CoreTemp 0.84. Znalazłem tylko nowszy (niż na screenie) - 0.95.4 i pokazuje takie mniejwięcej taką samoą temperaturę jak 0.95

suchy123 , jak już pisałęm Mugena mogę dotknąć i trzymać i nie czuję większego ciepła.

Dobra, kręć dalej.

Do 135stopni powinieneś nie dojść :stuck_out_tongue:

Chyma te odczyty są błędne:

Domyślne taktowani (1.8):

temp2bg0.th.jpg

Jaka jest rozsądna maksymalna temperatura cdla C2D ?

Maksymalna - coś ponad 130stopnI

Rozsądna - jak najmniejsza

Na codzień daj 3ghz i wystarczy