E5200 czy e7200?

jak w temacie który procesor lepszy? który lepiej się podkręci na BOXowym chłodzeniu? i który lepszy cena/jakość?

E7200 bo:

Nowszy, w lepszej technologi, mniej się grzeje, duże OC.

Na boxie można ok 3.5GHz wyciągnąć.

dzięki za pomoc a ile na e5200 można wyciągnąć

Na Karakorum 3,8-4,0 ghz :wink:

==============

K.

E5200 można pocisnąć nieco lepiej od E7200, czyli już do ponad 4GHz.

E5200 ma mniej pamięci L2 o 1MB, za to ma mniejszą nominalną szynę FSB (800mhz) dzięki czemu jest większa szansa wycisnąć z niego więcej. Ale za C2D e7200 wg mnie przemawia mniejszy proces technologiczny (45nm vs 65nm w E5200) co przekłada się na niskie temperatury (np. u mnie E7200 w spoczynku ma temp 24st. po podkreceniu do 3,1ghz nie więcej niż 30), również go można dobrze podkręcić mój szedł do 3,3Ghz dalej nie próbowałem (nie podnosiłem napięcia).

a u mnie e7200 niemiłosiernie się grzeje na boxowym chłodzeniu :evil:

dobrze zamontowany radiator? Sprawdź temperatury nowym Core Temp, w porównaniu do starych wersji temp. spadła o 8 st. u mnie. Były one źle odczytywane teraz są poprawnie.

Mam Core Temp 0.99.3 i w tym programie takiej tragedii nie ma, przynajmniej nie taka jak w Everescie, ale 43*C w idle to i tak jak dla mnie za dużo.

lepiej sprawdź czy dobrze zamontowałeś radiator. Mi przy montażu wyskakiwał jeden bolec, może Tobie też się tak działo. Bo powinieneś mieć w źle wentylowanej budzie maks 35st

to se wc zamontuj jak to za dużo dla ciebie.

przy takiej temp. nic sie nie stanie

no nic się nie stanie ale temp trochę duże jak na ten proc.

No cóż 43*C w idle bez żadnego o/c, kiedy inni na tym samym procku mają 25*C z boxowym chłodzonkiem? radiatora nie montowałem, zaraz sprawdzę czy dobrze przylega, ale chyba tak.

??

nie, no luz.

??

Ciekawe.

??

45 vs 45, no tak.

??

j.w

??

A tu małe oO

nie ja montowałem, bo kompa mi w sklepie składali… radiator jak na moje oko dobrze zamontowany, ale mogę się mylić, przy otwartej obudowie mam 39*C w idle, ale nie mogę mieć otwartej bo mi się karta graficzna smaży… może czujnik źle pokazuje?

możliwe, że czujniki kłamią…masz porządek w budzie?

nie jest najgorzej, przynajmniej nie przy procku. mam bude lynx 202k, z tunelem powietrznym i wiatrakiem 80mm z tyłu.

a radiator jak dotkniesz jest ciepły?

e5200, czytałem na pclabie, iż któremuś z kupujących polecano właśnie czekać na ten procesor. Ma się lepiej dać kręcic od e7200 i być tańszy, co po podkręceniu i tak będzie ta sama wydajność.