E71 vs E52 + gdzie abonament/ zalezy mi na internecie w tel

E71 vs E52 Który byście mi doradzili bardziej?

telefon ma służyć do głównie do internetu.

Oraz gdzie abonament, najbardziej skupiałbym się ku Orange, ponieważ cała rodzina ma w orange

Zdecydowanie z tych dwóch E71 a internet… skoro ma być w Orange to w opcjach Pantera, wybierz dla siebie najoptymalniejszy abonament.

Jeśli chcesz do rozmów i internetu w Orange to najlepiej wychodzi pantera 69,90zł (500MB + free hot spoty + pogaduchy w Orange za 0zł)

Ale widzę, że w Orange nie ma E71 i jest tylko E52.

Jako drugie polecam Play i taryfę All Inclusive (1GB z lejkiem we wszystkich opcjach + stan darmowy od 3-6m-ce zależy od abo.)

W Play nie ma E71 ale jest E72 za 399zł w abo za 65zł i jest E52 za 1zł w abo za 65zł.

watpie ze rodzice zgodza sie na taki drogi abonament… max 20-30zł, ew. czytałem ze w orange jest jakas promocja 300mb/9zł na miesiąc internet

a w którym wygodniej sie przeglada strony?

Hej,

Miałem E52 i przerzuciłem się na E71, więc trochę postaram Ci się odpowiedzieć na to pytanie.

Zarówno w jednym jak i drugim telefonie korzystałem z Opera Mini. Działa ona płynnie i komfortowo przegląda się strony tu i tu. Różnicy większej nie ma, przeglądanie m.onet.pl to żaden problem. Jeśli jednak przeglądasz strony z dużą ilością tekstu, to jednak bardziej naturalne wydaje się być korzystanie na szerszym ekranie czyli e71.

Ważna rzecz. E52 korzysta z sieci 3,5G w standardzie, natomiast E71 wymaga włączenia odpowiedniej opcji w połączeniach. Wadą jest to, że telefon wpiernicza baterie strasznie szybko, jednak internet zauważalnie przyspiesza. Widoczne jest to zwłaszcza przy ściąganiu dużej ilości maili.

Na E52 bateria trzymała mi przy intensywnym używaniu do 3 dni, tutaj E71 do 2 dni maks. Jeżeli mam luźniejsze dni, tzn. 50 sms dziennie, mało maili i 2 rozmowy dziennie to spokojnie 4-5 dni E71 ciągnie.

Druga ważna sprawa. Procek. :slight_smile: Trochę tęsknię za 600MHz z E52, chociażby dlatego, że nawigacja ovi czy inne trochę zamulają.

Sklep Ovi…cóż dla tego telefonu zbyt wielu bajerów nie znajdziesz a i sam sklep strasznie zamula. Dla E52 masz jeszcze Nokia Beta Labs. Jest tam mnóstwo aplikacji, ale już nie na E71.

E52 z tego co pamiętam o wiele szybciej łapał fixa na mapie na podstawie nadajników. Dosłownie kilka sekund. W E71 temat ten jest niestety mocno szwankujący i jak byłem ostatnio w Warszawie, to jednak mocno mi to doskwierało.

Czemu więc wybrałem e71? Ergonomia pisania. :slight_smile: Baaaardzo duuużo piszę, a czasem w przegladrkach się to przydaje. Jeśli jednak dużo siedzisz w internecie, to muszę Ciebie zmartwić, że ani jeden ani drugi nie da Ci komfortu korzystania z neta jak na dotykowcach. Dotykowce pozwolą na przeglądanie stronek nie zoptymalizowanych pod telefon. Niestety na tych dwóch Nokiach musisz się ratować Opera Mini. :slight_smile:

Jeśli masz więcej pytań odnośnie tych dwóch modeli to pytaj. Postaram się odpowiedzieć.

PS. Bym zapomniał…o wiele łatwiej złamać E52 niż E71. :lol:

Skupiłbym się na E71, jeśli w Orange to w Planach Optymalnych, ze względu na ceny, ale tak naprawdę E52 też zła nie jest.