E7200 czy Q6600 ? O to jest pytanie

Witam, Stoję przed niesamowitym dylematem który procesor włożyć do komputera. Mam dwa procki do wyboru E7200 albo Q6600. Płytka to GA-G31M-ES2L rev 2.0 a zasiłka do BeQuiet 550 W Teraz tak. Wiem że E7200 to 45 nm i SSE 4.1 oraz 3MB cache, natomiast Q6600 to 65 nm, brak SSE 4.1 ale za to posiada sprzętowe wsparcie wirtualizacji, 8MB Cache i 4 jajka. Czyli który waszym zdaniem jest fajniejszy ? Wiem że zaraz pojawi się pytanie co robię na komputerze, więc nałogowo gram w Company of Heroes i nic po za tym. Od czasu do czasu przekonwertuje jakiś film dla iPhone, albo testuje aplikacje w wirtualnej maszynie.

BTW przy pracy na Q6600 zauważyłem (dosłyszałem) tak jak by szmery prawdopodobnie z cewek zasilających proca. Dzieje się tak szczególnie gdy przewijam rolką strony internetowe. O co się rozchodzi ? Płytka nie wytrzymuje ? Przy okazji słyszałem że chipsety G31 nie zabardzo lubią się z quadami. Czy to prawda ?

nie jestem obeznany za dobrze na procesorach a juz szczegolnie tych z podstawki T, ale ja bym bral Quada. quad ma 4 jajka czyli poradzilby se w przyszlosci z wymiana gpu (bylby wystarczajaco szybki do nowego gpu np hd6850,gtx650,gts450 itd…). z tego co piszesz to wykorzystujesz tez komputer do prac profesjonalnych dlatego 4rdzeniowy proc lepiej radzi sobie w konwertowaniu filmow,w kompresji plikow itd. kolega ma ten procesor i na Srednich/wyskoich ustawieniach z zanizona czestotliwoscia (jego plyta zaniza mu ja do 1600MHz ale mozna spokojnie do 2400 czyli normalnie przestawic zreszta nawet tak samo pisze na stronie producenta zeby sie nie martwic) w GTA IV sobie pyka z 2gb ram i ge8800gt. podkrecasz jeszcze ten procesor dokupujesz dobra grafike i ramu z 4gb zebys mial i mozesz na takim sprzecie jeszcze z dwa-trzy moze z 4 lata jechac czyli do popularyzacji standardu DDR4 ( nie wiadomo za ile bedzie DDR4 w sklepach ). mozesz jeszcze kupic jakas plyte z ddr3 zeby bylo troche nowoczesniej i zebys mogl tanio ddr3 zamontowac i miec 8gb zamiast 4 ale nie ma to za duzego sensu i skoku w wydajnosci miedzy ddr2 4gb a ddr3 8gb nigdzie nie odczujesz nawet w grach.

plytka: http://www.gigabyte.com/products/produc … id=3329#ov +chip p45 + ddr3 +usb 3.0 + 2xpci ex16+ dual bios+fajny soft

podaj dokladna specyfikacje kompa to moze cos jeszcze sie wymysli. pamietaj o dobrej optymalizacji systemu.

moze z tym e7200 odczujesz roznice wydajnosci w grach wykorzystujacych nie wiecej niz dwa rdzenie ale ta roznica to pewnie 2klatki na sekunde dlatego ja bym bral q6600 :).

Dodane 22.09.2012 (So) 15:52

dwie klatki nic ci nie dadza a gier wykorzystujacych 4 jaja coraz wiecej.

Hmm … Specyfikacja to Proco e7200 albo q6600, płyta ga-g31m-es2l, ram 4GB grafika GeForce 250 GTS zasilacz BeQuiet 550W quad rail. Wymiana płyty nie wchodzi w grę. Mieszkam w UK, nie mam czasu latać po sklepach, ponadto do grania mam Xboxa. Na PC gram tylko w Company of Heroes. Potrzebuje czysto technicznej odpowiedzi na zadane w pierwszym poście pytania :wink:

Płyta ma słabą sekcję zasilania CPU, a Q6600 lubi zjeść - w takiej sytuacji E7200.