E8400 a Q9300

On pasywnie by dał rade a co dopiero z Acutake.

za słaby nie będzie… a jeśli ma dużo kasy to najlepiej to:

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_modding/Noctua/Noctua_NF_P12_1300/pelny,id,48729/

nie warto brać czegoś “pomiędzy” bo wzrasta wtedy hałas a temperatura obniża się tylko trochę, poza tym coolery, które dobrze sprawdzają się pasywnie nie potrzebują też ogromnego przepływu…

Ten Noctua jest bardzo dobry, jednak za jego cenę można mieć 5 Acutake 120mm. Trzeba myśleć oszczędnie. Płacąc 77zł mam 2 wentylatory na TR U 120 Extreme i 3 do obudowy :wink:

A nie wpadłeś na pomysł że to komputronik i że Noctua jest cichsza od AcuTake i mocniej wieje? :?

Polecam lekturke: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=234433

  • ten może kiedyś na przyszłość, ponieważ jest za drogi, a poza tym nie wiem czy się zmieści w obudowie #-o a tak na chwilę obecną:

Pentagram Freezone NXC-100

Pentagram Freezone HP-100/120 AlCu

ZALMAN 7000B AL CU

W przyszłości może sobie wymienię chłodzenie proca i karty graficznej na pasywne, ale będę musiał mieć więcej kasy…

to wejs Thermalright 90 lub Ninja.

Dax13 , Pentagram Freezone Karakorum

Drogi sk91!

Skoro “potrzebna będzie zmiana chłodzenia jeśli myślimy o poważnym OC” to dlaczego “lepiej wziąć wersje BOX”?

Bo procesory w wersji OEM są wykonane z gorszego wafla niż w wersji BOX co daje dużo gorsze O/C.

No to nieźle - pojęcia nie miałem… Dużo gorsze wyniki OC?

Nie zawsze

Przeważnie jest tak, że ktoś selekcjonuje procesory i później je sprzedaje jako selekty które np. na 1.3V zrobią 4ghz, a nieraz sprzedaje te które potrzebują do tego 1.4V i nic o tym nie wspomina

W wersji BOX możesz też trafić na gorszą sztukę

a weźcie mnie nie straszcie bo kupilem właśnie e8400 tray… ze niby będzie gorszy od BOXowej wersji?

To nigdy nie jest wiadome!

no nic, poczekam aż złoże cały sprzet i bede kręcił - wtedy sie przekonam czy źle zrobilem kupują traya.

co to znaczy gorszego wafla ??

zapodaj jakieś testy

na etapie produkcji nie ma żadnej selekcji pomiędzy oem a box, dopiero w dziele pakowania jedne sie wrzuca w oem a drugie w box i ot cała różnica, tak mi się wydaje.

Trzeba pamiętać że na wysoki wynik w podkręcaniu przede wszystkim mają wpływ umiejętności. Zapewne ktoś kto podkręca pierwszy raz nie wykręci E8x00 od razu na 4.0GHz. Trzeba wiedzieć co ustawić itp. oraz co zrobić jak coś nie działa/nie jest stabilne.

też mi się wydaje ze nie ma różnicy w jakosci proca w wersji tray i box - bez sensu byloby jakby bylo inaczej.

ze niby intel resztki z produkcji sprzedaje jako tray?:stuck_out_tongue:

jak bede podkręcal to napewno nie odrazu na maxa - na początek te 3,6GHz wystarczy (FSB na 400MHz), a potem się zobaczy dalej :]

Ja też tak postanowiłem że najpierw 3,6GHz a po zmianie chłodzenia do 4,0GHz.

Co do wersji tray i BOX, tak naprawdę nie wiadomo czy to prawda czy nie, więc mamy 50% szans ze będzie lepszy lub gorszy. Różnica w cenie w wersji BOX i Tray jest nie wielka. Ja bym wolał np dołożyć do BOXa, no ale każdy ma swoje zdanie.

ja bym zobaczył różnicę między BOX a OEM i za tyle złoty sprzedał oryginalne chłodzenie :smiley:

Procki w wersji OEM mają też krótszą gwarancje najczęściej.

tobi o tym coś kiedyś pisał że tak jest.