E8400 problem z mnożnikiem

Nie mogę podkręcić procesora jeżeli mam mnożnik ustawiony na 9, od razu się robi niestabilny. Nie ważne jak wysoko dam napięcia. mam przy x9 jakieś 3000 punktów w 3dmarku(CPU score) natomiast przy x6(u mnie domyślny) tylko 1900. Nie wyciągnę trzech tysiaków samym podkręcaniem zegara. Mam już 1.45V na procku bez podkręcania(tylko mnożnik na 9) i nadal mnie z gier wywala co jakieś 45 minut. Jakieś propozycje?. Mam też taki problem, że jak podkręcę zegar powyżej 3.5 to automatycznie zmienia mi mnożnik na 9 i nie mogę go obniżyć (muszę wyjąć baterie z płyty) #-o Co robić bo męczy mnie to ciągłe wyciąganie baterii (jest w trudnym położeniu) i przekładania zworek. Aj zapomniałem zmienić podpis :slight_smile:

Wyłącz opcję EIST, mnożnik będzie zawsze na 9 stały.

ja mam prawie 3,5GHz stale na FSB 385MHz, napięcie na procu 1,22 V (również E8400).

w 3dmarka się nie bawie, więc Ci nie powiem ile mam.

a powiedz mi czy wszyscy ja kręcą ten procesor to mają ustawiony mnożnik na 9?

Romulus666 , jeśli eist nie powoduje niestabilności to nie ma sensu go wyłączać. Mnożnik x9 jest dość niski więc o ile nie masz drogich pamięci to podkręcasz właśnie na najwyższym możliwym mnożniku.

Szukałbym powodu niestabilności gdzie indziej.

może za duże masz już napięcie, bezpieczne wg prodecenta to 1,36V chyba ale i 1,5V wytrzymują te proce z tego co wiem.

nie przegrzewa Ci sie czasem proc?

dobra dzięki pokombinuje jeszcze a niestabilność to chyba od płyty głównej, bo przy ustawieniach AUTO to nawet windows nie wchodzi, a jak wchodzi to na krótko. przy nielinkowanym ramie do procka to w ogóle nie ma sensu odpalanie kompa. ale niestabilność nie jest duża, tylko w grach i żadnych blue screnów. Jeszcze raz dzięki dobrze wiedzieć o tym EIST.