E8400 vs. AMD Phenom II 955 BE?

Który z tych procesorów jest lepszy (przewidując też wymiane w przyszłości na nowsze modele u intela np. Q9650). Komputer bedzie głównie do gier więc za rok - 2 pewnie wymienie na nowszy procesor.

E8400 kompletnie się nie opłaca się już brać.

Jeżeli weźmiesz AMD Phenom II 955 to myślę, że nie będziesz musiał go wymieniać po 2 latach. Posłuży Ci on trochę dłużej.

ale on ma czestotliwość 3,2GHZ *2 a chodzi jak 2,8-2,9GHz*4 ;/ a i tak po jakimś czasie zmienie go na Q9650…

A Phenoma nie będziesz musiał wymieniać ;] Owszem, dzisiaj procesor 2 rdzeniowy może chodzić tak samo jak 4 ze względu na to, że bardzo mało aplikacji wykorzystuje 4 rdzenie, ale za rok zobaczysz różnice i to ogromną.

AM3 jest przyszłościowe…

ale Intele są wydajniejsze ^^ :stuck_out_tongue:

Nie ma najmniejszego sensu pakować się w socket 775, gdyż nie będzie już przez Intela rozwijany. AM3 jest bardziej przyszłościowe. Nowe Phenomy są bardzo podatne na OC, dzięki czemu mamy o wiele lepszą wydajność w cenie niższej, niż Quady Intela.

Ale Ty głupoty gadasz. Po Twojej wypowiedzi, można stwierdzić że Intel Pentium III 600mhz jest wydajniejszy od AMD Phenom II 955 BE. Bo przecież Intele są wydajniejsze…

Ten test mam nadzieje rozwiąże Twoje wątpliwości i odpowie na wiele pytań : http://pclab.pl/art36299-5.html

Ogólnie temat jest bez sensu, wystarczy wpisać w google " AMD Phenom II 955 BE - test " i wyświetli Ci się wszystko co chcesz wiedzieć, obeszłoby się również bez podnoszenia ciśnienia innym użytkownikom…

“Nowe Phenomy są bardzo podatne na OC, dzięki czemu mamy o wiele lepszą wydajność w cenie niższej, niż Quady Intela.”

Mówiąc o grach raczej nie uzyskasz “o wiele” lepszej wydajności na Phenomach niż na Quadach, które również bardzo dobrze się kręcą.

Ale co fakt to fakt, lepiej ładować się w AM3 i powoli DDR3.

Czyli co. Mam nową płytę socket 775. Nie mam ochoty jej zmieniać i kupuję dajmy na to Quada Q9650 lub QX9650. Po zmianie na te procesory nadal jestem do tyłu pod względem wydajności, co do Phenomów na podstawce AM3?? Mnie nie obchodzi, że 775 jest skończony ponieważ nadal można mieć wydajny procesor. I mam nadzieję, że ceny trochę spadną, bo mam chrapkę na tego QX9650.

Testy: http://pclab.pl/art36926.html

I masz szanse na odblokowanie kolejnych 2 rdzeni ;]

Ale te testy nie przedstawiają tych procesorów, które wymieniłem. Chyba, że przegapiłem, bo tylko zerknąłem

Ceny nie spadną :slight_smile: Wręcz przeciwnie - wzrosną.

Starsza technologia zawsze jest droższa.

Ceny procesorów Intela jeszcze długo nie spadną. Kolega przedstawił Ci dwa świetne nowe procesory AMD, dające możliwość odblokowania 2 rdzeni. Więc za cenę x2 mamy x4. Procki mają bardzo wysokie możliwości oc i świetną wydajność. I to wszystko za 430 zł. Procesory AMD dają więcej możliwości, przede wszystkim obsługa pamięci DDR3, przyszłościowy socket, dużą wydajność w niższej cenie.

Po zmianie na te procesory nie jesteś nadal do tyłu pod względem wydajności, ale już nic lepszego nie wsadzić w LGA775, QX9650 nie jest wart uwagi, bo to jest to samo co Q9650 tyle że ma odblokowany mnożnik, a sporo droższy.

No widzisz, ale po zakupie któregoś z tych procesorów wydajność wzrasta radykalnie. Taki procesor posłuży na dość długo (2 -3 lata, mam nadzieję) i po tym czasie znowu będą nowości zarówno ze strony Intela jak i AMD. Dla mnie osobiście jest to lepsze rozwiązanie niż pchać się w Phenoma II.

Jeszcze jeden aspekt mi się nasunął. Płyty główne wcale nie są drogie i zmiana socketu na inny nie wiąże się z jakimiś ogromnymi kosztami. I jaka to jest przyszłość? Zanim Quad będzie za słaby na cokolwiek to już chyba zapomnimy o Phenomie Wcale przyszłości tutaj nie ma. To jest tylko polityka i nic więcej.

Nie wiem jakie testy czytałeś, ale w tych Phenoma II 955 BE trudno przyrównać do E7400 http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … /5192.html.

W przypadku Core i5 i i7 wiąże się z ogromnymi kosztami.

Chcąc nie chcąc, za wydajność trzeba płacić. I7 to najwydajniejsza platforma obecnie, więc chyba liczą sobie za to słusznie.

Poza tym, przy zmianie lga775, będziemy musieli wymienić i płytę główną, i pamięci, no i procesor. Przy kupnie AM3 i wpakowaniu na niego jakiegoś AMD, nie będziemy musieli długo zmienić podstawki (AMD zazwyczaj produkuje procesory zgodne z poprzednim socketem) podobnie pamięci DDR3 się nie zestarzeją.

Najtańsza płyta pod socket 1366 kosztuje ponad 800 zł. Trudno powiedzieć, że to tanio. Najważniejszą kwestią w procesorach AMD Phenom II jest właśnie ich cena - dużo niższa od Quadów. Nie sztuka wydać 2000 zł na sam procesor + mobo. Liczy się najlepszy stosunek ceny do wydajności.