E90 VS Xperia x1

Witam, potrzebuje rady. Wlasnie chce wymienic swojego starego k850i na nowy tel i waham sie pomiedzy tymi 2ma telefonami. Chodzi mi przede wszystkim o szybkie pisanie sms (obie maja qwerty,chodz xperia niepelna), ogladanie filmow\klipow i surfowanie po necie. Z gory dzieki za opinie.

Powiem tak miałem kiedyś E50 z symbianem. Wieszał się i chodził baardzo wolno, wolniej od starego symbiana…,wtedy tez pierwszy raz w życiu kupiłem sobie PDA opartym na windows mobile (oczywiście do rysika na początku trzeba było się przezwyczaić) Jednak w miare wydawania nowych wersji Windows Mobile- kiedy aktualizowałem sobie ROM mozna było obsługiwać palcem. Obecnie na Windows Mobile 6.5 można poruszać spokojnie się palcem i nie trzeba go używać do tego interfejsu- Ja używam bo już jestem przezwyczajony :stuck_out_tongue: ale da się już używać nawigując palcem :wink: I nieoceniona zaletą WindowsMobile-Obecnie WindowsPhone jest to że możemy sobie dowolnie kiedy chcemy zmienić ROM. Wychodzi nowy Windows Mobile- Szukamy ROM, wgrywamy i już mamy najnowsze mobilne okienka w swoim telefonie. Nie musimy tak jak w przypadku symbiana wydawać dodatkowych pieniędzy na nowy telefon żeby mieć nowego symbiana. I zresztą mobilne okienka w wersji obecnej 6.5 są o wiele szybsze niż symbian… =D>

zastanów się nad czymś innym… xperia dla mnie nie jest zbyt godna uwagi

Chyba nie jest aż tak źle - Xperia to w sumie HTC w innej obudowie. Chociaż ja bardziej szukałbym jakiegoś “czystego” HTC. QWERTY ma choćby Touch Pro. Ile masz pieniędzy?

~750 zl

Spokojnie na jakiegoś czystego HTC wystarczy

Za te pieniądze dostaniesz np. HTC Touch Pro lub Toshibę G900 (przemawia za nią szybki procesor Intela - 528 MHz - można go podkręcić do ponad 600 MHz, rozdzielczość WVGA) - jednak to już bardzo duży sprzęt.

Toshiba strasznie mi sie nie podoba z design’u. A dlatego waham sie nad xperia bo nie chcialem htc . Wolalbym wybrac cos z tych 2 modeli jakie wymienilem w topicu. Mialem kiedys 9300i i bardzo dobrze mi sie na nim pracowalo wiec dlatego e90.

A wiesz, że Xperia to HTC z logo Sony Ericsson? :smiley:

e90 jest dużo gorsza od swoich poprzedników z S80 :wink:

dokładnie, jakby go SE zrobił, byłby jeszcze gorszy :smiley:

wiem ze to htc w innej obudowie ,ale za to jakiej :smiley:

niskobudżetowej :smiley: sporo ludzie pisali o odpadających tylnich klapkach itp.

no i QWERTY nie jest jakaś super wygodna…

Po pierwsze, to nie ważne co ludzie piszą, moja xperia jest wykonana z dobrej jakości materiałów i nie miałem nigdy problemow z wypadającą klapką. Klawiatura qwerty wg mnie jest bardzo wygodna, klawisze są wyczuwalne i szybko pisze się smsy. . Ma wszystko to czego potrzeba i Windows Mobile. Jezeli jeszcze nie wybrales to polecam Ci xperie.

co jak co ale akurat e90 ma wygodniejszą QWERTY, bawiłem się e90 i x1, x1 ma dziwną tą klawiaturę… a telefon na pewno wybrał, topic stary dosyć jest… są lepsze telefony niż x1 z WM ale z tych 2 to chyba bym wybrał e90, w sumie jako ciekawostkę bo w x1 jest WM który już mi się przejadł :stuck_out_tongue:

wszystko zależy od wielkości palców…

Nie napisałem ze jest wygodniejsza niz w e90 :slight_smile: wg mnie jest wygodna a paluchy mam dosyć duże, może są ciut za płaskie ale nie robi to wielkiego problemu. Sprzętowo xperia wyprzedza nokie.