EA Origin prawdopodobnie został zhackowany

Jak podaje serwis Guru3D, Origin mógł zostać zhackowany, na wszelki wypadek zaleca się zmianę hasła, nawet jeżeli to plotka.

Więcej szczegółów: http://www.guru3d.com/news_story/origin_could_be_hacked_change_your_password.html

 

Temat ma naturę informacyjną :slight_smile:

Jak już wcześniej pisałem jest to jedna wielka ściema ten wielki zbiór txt składa się w 100 % z takich rzeczy gotitans22@hotmail.com:joanne wszystkie e-maile zostały sztucznie wygenerowane.Biorę się do roboty gdzieś za 2 tygodnie ukaże się zbiór txt z e-mailami do platformy Desura, a później jak mi się będzie chciało “zaatakuje” Steam.Ten post z linka jest tyle warty, ile wiadomość na Interii, że kobieta urodziła jaszczurkę http://fakty.interia.pl/galerie/swiat/indonezja-kobieta-oskarzona-o-urodzenie-jaszczurki-zdjecie,iId,1509221,iAId,120409#iwa_item=3&iwa_img=1&iwa_hash=19856&iwa_block=worthSee

Gdyby był zaatakowany, już w becie i normalnej wersji zamiast promocji miał byś “Zmieniaj hasło, bo utracisz grę, w którą nawet nie grasz!”

A możesz swój post napisać jeszcze raz, bo mimo usilnych chęci trudno to, co chciałeś przekazać zrozumieć.

Na wielu stronach miałem ustawione bardzo silne hasło 16-znakowe (unikalne znaki (np. As), liczby, litery), z ciekawości wpisałem na google te hasło i było na “pastebin”, właściwie to był duży spis haseł do różnych kont email, nk, fb itd.

16-znakowe hasło mogli złamać metodą BruteForce czy “jakimiś skryptami” ?

16-znakowe hasło to nie lada wyzwanie

Czy ktoś zadał sobie trochę trudu i ściągnął ten plik tekstowy ?? z tego co czytam co ludzie wypisują w sieci nikt tego nie uczynił.Nie było żadnego włamania i nikt nie wykradł żadnych e- maili i haseł a e-maile stworzył program.Ludzie ja do was apeluje myślcie samodzielnie, a nie wierzcie we wszystko, co wam powiedzą lub napiszą.

 

PS.Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą

forest2014 - Oczywiście, że np. możesz sobie pobrać login/hasło… gorzej z “prywatnymi danymi osobowymi” jeśli nei były “zaszyfrowane” - niektóre strony dodatkowo szyfrują (protokół np. SSL)

Ale niektóre strony mają zabezpieczenia - np. podam komuś dane logowania**(lub uzyska w inny sposób te dane)** a ta osoba zaloguje się z innych lokalizacji lub z innego kraju to w żaden sposób nie wejdzie bo wykryje podejrzaną działalnosć | aktywność  :) (np. Sesja logowania | IP |Country)

Jeśli wiesz więcej to OK, niech Ci ta mądrość służy.

 

Zadam tobie jedno proste pytanie - Czy widziałeś ten plik tekstowy i e-maile, a także hasła napisze z całym prawdopodobieństwem, że nie gdybyś to uczynił, to byś wiedział, że te e-mail są lewe, bo stworzył konta program do ich generacji.Kiedyś także była podobna “afera” wykradziono loginy i hasła do Steam, zanim Steam wzmocniło ochronę swoich kont, żeby sprawdzić, czy twój e-mail i login nie jest na liście wykradzionej miałeś pobrać specjalny programik wpisywałeś w, nim nick np. djozn i okazywało się, że jest np.dwóch takich użytkowników i żeby, to zweryfikować miałeś podać login do Steam.

PS.Kto zrobił program nie mam pojęcia :x :shock:

 

 

Ok, jakim sposobem ktoś wymyślił np. hasło (powiedzmy słowo), które nawet nie ma w wyszukiwarce google? Zapewniam Cię, że nie jest to ani trochę popularne słowo oraz podał adres e-mail, oraz podał adres strony hmm?

JA NIE MÓWIĘ o tej stronie co napisał semtex, ogólnie napisałem o innych stronach…(cofnij sie wstecz do mojego postu)…

Konto założyłem na dobre programy w 2007 ale wtedy nie przywiązywałem uwagi na NICK, zwyczajnie wtedy myślałem aby załóżyć w  celu napisania postu dla pomocy w sprzęcie komputerowym ;0

Tytuł wątku to (EA Origin prawdopodobnie został zhackowany) i o tym się wypowiadam, a także o pliku tekstowym i lewych e-mailach i hasłach w, które się w nim znajdują.Jeśli mam coś więcej tobie wytłumaczyć, to zapraszam ciebie na PW lub na Gadu Gadu, które otrzymasz, jeśli do mnie napiszesz.