EAC nie obsługuje mojej nagrywarki-co czynić...?

Znalazłem bardzo dokładny opis do tego programu na internecie (link niżej), ale jednak to nie pomogło - padłem podczas konfigurowania na “Wykrywaniu cech zapisu”: mojej nagrywarki prawdopodobnie ten program nie obsługuje. Jest tam rada, by zajrzeć do FAQ, ale jest ono w języku angielskim i niemieckim. Jako że nie jestem zbyt zaawansowanym językoznawcą, komputeroznawcą i internautą, więc utknąłem…

Jako niezbyt kumaty w zakresie wiedzy informatycznej mam sobie dać spokój z Exact Audio Copy 0.99 i ściągnąć inny, prostszy program? Jaki polecacie? A może EAC nie jest jeszcze dla mnie stracony (i ja dla niego…? ;-p ) - i da się zaradzić tej sytuacji? Może niepotrzebnie go próbuję konfigurować, jak jest napisane w szczegółowej instrukcji na http://www.cdrinfo.pl/artykuly/opis-eac/ - tylko powinienem poprzestać na automatycznej konfiguracji…?

Potrzebuję na chwilę obecną przekonwertować pliki wav i audio CD na mp3, czyli mam wymagania chyba niezbyt wygórowane…

Zainstaluj sterowniki ASPI. Można je pobrać np. stąd: http://www.instalki.pl/programy/downloa … Driver.php EAC musi być dokładnie skonfigurowany. Inaczej będzie wadliwie działać lub wcale.

Wystarczy “Windows Media Player” - zgrywanie .

Ustawienia : WMP / narzędzia / opcje / zgraj muzykę .

Audiograbber

Bardzo fajny prosty i szybki program do konwersji audio - darmowy

EAC jest najlepszym programem do rippowania płyt audio. Daje sobie radę tam, gdzie np. WMP czy Audiograbber zawodzą.

Dyzio, mógłbyś mi napisać, gdzie (w jaki katalog) powinienem zapisać te sterowniki…?

To jest samorozpakowujące się archiwum. Po rozpakowaniu uruchamiasz plik “install.bat” a następnie restart systemu.

Uruchomiłem go.Najpierw pojawił sie tekst o różnych systemach Windowsa i pod nim prośba o wciśnięcie dowolnego klawisza. Zrobiłem tak. Nic się nie działo - wizualnie - i odczekałem trochę i zresetowałem komp. Jednak w Opcje EAC/Interfejs/Używaj interfejsu SCSI wybór “Zainstalowany zewnętrzny interfejs ASPI” jest nadal nieaktywna. Dlaczego?

Poza tym podczas Wykrywania cech zapisu program dziwnie sie zachowuje - muszę dwukrotnie włożyć czystąpłytę do napędu i czekać kilka minut na pojawienie się “Zastosuj”, a zajrzenie na Opcje kompresji/Format audio skutkuje widokiem braku jakichkolwiek wyborów, o któych mowa w instrukcji, czyli “Monkey’s Audio…DLL”. W Formacie próbki też nic nie jest podświetlone. A przecież instalowałem Lame. Nic nie kumam z tego…

Mam sobie darować EAC-a i poszukać czegoś łatwiejszego do konwertowania plików audio czy jest jakaś realna szansa, że uda mi się poprawnie go ustawić…?