EagleGet

Witam. Szukałem jakiegoś programu/rozszerzenia do pobierania video z różnych stron internetowych, żeby program/rozszerzenie do przeglądarki wykryło video na stronie i pobrało. Znalazłem program EagleGet, ale nie mogę pobrać rozszerzenia do przeglądarki chrome, jak to zrobić? A może polecacie jakiś inny program/rozszerzenie do przeglądarki Chrome?

Zamiast różnych dodatków do przeglądarki, które dziś działają a jutro okazują się płatne albo przestają działać, polecam youtube-dl

Wersja konsolowa https://youtube-dl.org/ ma największe możliwości.
Dla osób, które nie lubią wiersza poleceń jest wersja z interfejsem okienkowym https://mrs0m30n3.github.io/youtube-dl-gui/

Z tych stron https://gist.github.com/sky-y/1fac37a3c9db71e6af78 youtube-dl potrafi pobrać, jest tego trochę

Pobrałem ten program ale nie chce się otworzyć :frowning:

Windows exe requires Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86) and does not require Python that is already embedded into the binary.
Masz tam nawet linki podane - czytaj ze zrozumieniem.
Poza tym to program CLI i obsługujesz go z poziomu “cmd.exe”.
Np. youtube-dl.exe "adres strony z video"

youtube-dl : https://ytdl-org.github.io/youtube-dl/download.html

Jak jakiejś witryny nie wspiera to otwierasz w przeglądarce video, potem Ctrl+Shift+i > Sieć (Network), odpalasz wideo i pauzujesz, zaznaczasz XHR (lub all) i filtrujesz po słowach kluczowych np. m3u8, dash (czasami json) - kopiujesz URL i wklejasz jako parametr dla youtube-dl. Jak dojdziesz do wprawy to dodatki staną się zbędne :laughing:

Pobrałem wersję z interfejsem okienkowym, ale nie udało się pobrac video z takiej strony z której chciałem. Poleciłbyś coś innego jeszcze? (W status mam Error)
https://gyazo.com/cf7364809e39108171a199bd8de8ad76

To pewnie konsolą lub DRM próbujesz pobierać.

Podaj link do video, które chcesz pobrać.

Dobra już znalazłem rozwiązanie, ale zrobiłem sobie śmietnik wczoraj instalując tyle tych programów do testowania, który z nich jest najlepszy do pobierania? resztę chcę usunąć poniżej screen, które na pewno usunąć? Jaki jest najlepszy akcelerator pobierania plików?
image

https://freetubeapp.io/
z githuba, przekopane, bez syfu

A czy ten free tube pozwala pobierać z np. CDA / SendVid, bo raczej nie chodziło że Alfa nie umie pobrać filmika z YouTube.

@alpha0 z tych programów używałem tylko Internet Download Manager ale to było dawno. Za czasów gdy trzeba było walczyć o przepustowość ;)Pozostałych nie znam
@jajecpl youtube-dl to zmyłka w nazwie, tak naprawdę to skrypt potrafi pobierać z różnych serwisów. Windows Defender protestuje na freetubeapp.io :wink: Panowie się nie lubią. W sumie trochę zrezygnowałem ostatnio z alternatywnych klientów YT po tym jak na Androidzie NewPipe regularnie nie potrafiło odtworzyć co drugiego filmu.

NewPipe niby miało aktualizacje by znowu można pobierać prawie każdy film, może przy okazji naprawili odtwarzanie, chyba że przeszedłeś na Vanced app.

Jedynie szkoda, że do sklepu F-droid nie trafiła nowsza wersja i aplikacja sama z siebie nagle poinformowała o wersji 0.20.10 gdy w F-droid niby jest starsza o “0.0.9” wydań.

Dzięki przetestuję nową wersję. W sumie używam tego raz na 3 miesiące jak chcę coś puścić w tle. W przypadku apki tak sporadycznie używanej często okazuje się, że chcesz użyć a ona jest nieaktualna. Fakt, F-droid ma często wersję wstecz i to wystarczy żeby coś nie chodziło.

@Bradlee ok to na ten moment jaki program - akcelerator pobierania plików polecasz? Pewne programy są już stare i dawno nie były aktualizowane więc pytam :slight_smile: Co do tego youtube-dl , to jest gdzies dobry poradnik jak się posługiwać w wierszu poleceń z którego Ty sie nauczyles albo jak jest lepszy teraz?
@krystian3w NewPipe pobrać z tej strony https://newpipe.net/ czy z githuba/ bez znaczenia?
PS: Dobrego weekendu panowie i dzięki za odpowiedzi :wink:

Hej, obecnie nie polecę żadnego managera do pobierania ponieważ żadnego nie używam. Jeżeli chodzi o dokumentację do youtube-dl to jest na stronie projektu https://github.com/ytdl-org/youtube-dl/blob/master/README.md#readme ale to jest raczej rzecz dla pasjonatów, programistów czy osób które lubią polecenia konsolowe. Nie zmuszaj się do nauki, jeżeli Ci to nie podpasuje. Lepiej użyj wersji z GUI.

Od dłuższego czasu nie pobieram filmów z Internetu, czasami na smartfonie użyję https://en.savefrom.net/18/ żeby pobrać z YT jakaś muzyczkę.

Pod Windows korzystanie z youtube-dl jest trochę pokraczne. Pod Linux z DE KDE w działaniach schowka ustawiłem sobie skrypty bash (sam zrobiłem), które używają youtube-dl i wystarczy, że skopiuję link z obsługiwanych domen np.: