EASEUS Partition Master - błąd, nie działa

Witam,

mam wina 7 x64, chciałem zwiększyć rozmiar partycji c, więc za pomocą tego programu zabrałem trochę pamięci z partycji obok, potem program rozpoczął działanie, między innymi podzielił pracę na dwa etapy, pierwszy to przeniesienie danych z partycji gdzie zabieram trochę gb, co zakończyło się sukcesem, a następnie rozpoczął drugi etap, a mianowicie łączenie tego wolnego miejsca do partycji c, i tutaj jest problem bo ten drugi etap nie chce nawet ruszyć, zatrzymało się na 55% i stoi już tak z godzinę, z tego co wyczytałem to widzę że nie tylko mi się to zdarzyło ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi czy mam czekać czy restartować itd, nie zrobiłem defragmentacji proszę o rady,

pozdrawiam

Witaj

na pewno robisz to tak

http://www.hotfix.pl/instrukcja-easeus- … r-a339.htm

bo to godzinne czekanie to coś nie tak

Czy program się zawiesił??

Ile ma % użycia procesora??

Windows działa normalnie??

Czy dysk pracuje??

Wszystko dzieje się pod Windowsem czy w “Dosie”

juriusz ,

Zapoznaj się ztematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

tutaj jeszcze dodatkowy poradnik

http://traxter-online.net/easeus-partit … artycjach/

GRYF , tak

tyszek666 , w dosie, nie słychać żeby dysk pracował

zatrzymało się na :

2 Operation of 2

Moving and Resizing Partition

Hard Disk: 1

File System: NTFS

Drive Letter: C:

Start Sector: 63376425 ==> 22346415

Partition Size: 207528 MB ==> 207535 MB

Cluster Size: 4 KB

55% Total Progress

10% Current Operation

100% Preparing Operation…

tylko mb się różnią bo skopiowałem to z innej strony

szkoda,że się to pod dosem zatrzymało bo można by nacisnąć undo czyli cofnij zmiany

ja zawsze robi tym gparted

Z doświadczenia Ci powiem że łączenie partycje to nie dobra sprawa bo fizycznie mogą to być inne talerze na dysku i spadnie Ci szybkość.

Ja bym po takim czasie jak piszesz zresetował. Ale to moja opinia nie rada :stuck_out_tongue:

Jak szło płynnie i się zatrzymało na tyle czasu to pewnie nie ruszy.

A miałeś co najmniej 20% wolnego miejsca na tych dwóch partycjach?? Bo jedna z myśli jaka mi przyszła ze przenosił jakieś pliki duuże i zabrakło miejsca na nie i stąd problem.

Jak się zdecydujesz na reset to napisz czy system wstał i jak wyglądają partycje?? Czy są wszystkie dane.??

a na tej partycjji “obok” są jakieś dane czy pusta jest

Dodane 13.08.2012 (Pn) 17:26

dlaczego łączenie partycji to nie dobra sprawa przecież po to są programy do tego celu

natomiast do juriusz ja bym to zrobił jeszcze raz ,ale za pomocą tego gparted

@

pewnie,że dobrze wytłumaczyłeś to nawet było od początku zrozumiałe

tylko mnie chodziło o to właśnie zapełnienie miejsca czy czysta czy zapełniona :wink:

partycja c zapełniona w 95% partycja d zapełniona w połowie, z partycji d wydzielam trochę gb i łącze je do partycji c, program zaczyna pracować, w pierwszym etapie przenosi dane z wydzielonego miejsca z partycji d na inne miejsce, ten etap przeszedł bez problemów, potem rozpoczął się 2 etap, łączenie tego wolnego miejsca z partycją c i się zatrzymało.

jeszcze chwilę i resetuje, mam nadzieję że dobrze wytłumaczyłem

Jak napisałem wyżej wiem ze są programy nawet prehistoryczny Partition Magic w sławnej wersji 8.0 :slight_smile: posiada taką funkcję. Ale doświadczenie mi mówi że łączenie systemowej partycji nie znacznie ale obniża wydajność, szczególnie gdy nią łączymy miejsca następnego tylko wyrwane fragmenty z partycji drugiej. Głównym problemem jest nieuporządkowanie fizyczne klastrów.

Jak masz starszy dysk to może zacząć “skrzeczeć” jak będzie odczytywał te porozrzucane pliki i fragmenty plików. Nowsze systemy radzą sobie z tym i inteligentnie zapisują pliki ale nie zawsze jest taka możliwość. Dlatego w win 98 jak się wykonało raz na jakiś czas defragmentację plików to system miał widoczną poprawę w działaniu.

zresetowałem, przy uruchamianiu systemu wyskoczyło okienko z easeus ale nie zdążyłem przeczytać i system się zrestartował, myślałem że już padł ale uruchamia się już w porządku i nie zrobiło żadnych szkód, program mi tylko wydzielił wolne miejsce z partycji d, ale już nic z tym nie zrobił, na razie dzięki wszystkim za pomoc

Ja bym nagrał ten mini toll partytion i z płytki zrobił

http://traxter-online.net/zarzadzanie-p … oot-plyty/

P.S

tylko czasami tym nie rób Partition Magic w sławnej wersji 8.0

on nie dla win 7

Wersja DOSowa Partition Magic 8 też sobie nieradzi z nowymi dyskami i też nie należy używać, obojętnie pod jaki system.